Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Rząd ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia.

Nadal zamknięte będą  galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni) i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. Nieczynne pozostają też teatry, kina, muzea i galerie sztuki. Nie skorzystamy także z usług zakładów kosmetycznych i fryzjerskich. W placówkach handlowych, na targowiskach i placówkach pocztowych obowiązywać będą ograniczenia: maksymalnie 1 osoba na 15m² powierzchni (w sklepach do 100m²) oraz 1 osoba na 20m² powierzchni (w sklepach powyżej 100m²).

Nadal zamknięte będą przedszkola, a opieka w nich będzie możliwa wyłącznie dla dzieci, których rodzice wykonują zawód medyczny lub pracują w służbach  (m.in. żołnierze, funkcjonariusze policji i straży pożarnej). Uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej.

Hotele i inne obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy). Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają za to m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny.

W obiektach kultu religijnego, kościołach może przebywać maksymalnie 1 osoba na 20m² powierzchni. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Komentarze