Obywatelskie zatrzymanie – kierowca miał prawie 3 promile

Obywatelska postawa kołobrzeżanina doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy osobówki. Mężczyzna powiadomił policję i nie dopuścił do odjechania nietrzeźwego kierującego z osiedla. 
Jednego z mieszkańców kołobrzeskiego osiedla zaniepokoił stojący w niewłaściwym miejscu osobowy citroen. Gdy podszedł do niego zauważył dwóch mężczyzn w środku. Podczas rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą dotarła do niego silna woń alkoholu. Mężczyźni w aucie nie reagowali na polecenia zatrzymania się i odjechali. Mieszkaniec osiedla wiedział, że droga którą odjechali była „ślepa” i zablokował wyjazd z ulicy swoim autem. Na miejsce niezwłocznie przybyli funkcjonariusze prewencji wezwani przez mieszkańca, którzy dotarli do dwóch mężczyzn.
Po przebadaniu okazało się, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy był także pasażer pojazdu i obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Dzięki odpowiedzialnej reakcji mieszkańca Kołobrzegu kierujący citroenem odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Prócz wysokiej grzywny grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Komentarze