Oczyszczacze powietrza Sharp z linii KC-A

Oczyszczacze powietrza Sharp to zdecydowany lider na rynku oczyszczaczy. Pierwszą serią była linia KC-A. Sharp jako jeden z nielicznych zaczął  produkować urządzenia 3w1.

Oczyszczacze oprócz swojej podstawowej funkcji pełnią także rolę nawilżacza i jonizatora.

Modele z lini KC-A zostały wyposażone w tryb automatyczny oraz w czujnik zabrudzeń, wilgotności i temperatury. Ponadto ze wszystkich serii to właśnie one posiadają największy zbiornik na wodę.Linia KC-A stanowi podstawę dla kolejnych modeli oczyszczaczy powietrza. Sprawdź naszą ofertę na oczyszczacze goodair.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 26 m². Wydajność oczyszczania kształtuje się na poziomie 216 m³/h. Urządzenie zostało wyposażone w generator Plasmacluster High-Density 7000, który za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów pozbywa się chorobotwórczych patogenów, bakterii, wirusów czy pleśni. Dodatkowo oczyszczanie powietrza odbywa się za pomocą 5-stopniowej filtracji. Sharp KC-A40EUW posiada wszystko czego potrzebujesz, aby jego użytkowanie było niezwykle komfortowe. Sterować urządzeniem można za pomocą panelu kontrolnego. Natomiast wskaźnik konserwacji filtrów poinformuje nas o konieczności ich wyczyszczenia. Informacji o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia dostarczy nam wskaźnik wilgotności powietrza. W trybie manualnym można ustawić jedną z trzech dostępnych prędkości: niską, średnią lub wysoką. Tryb automatyczny samodzielnie dostosowuje optymalne ustawienia do warunków obecnie panujących w pomieszczeniu. Pomocną funkcją może się także okazać blokada rodzicielska, dzięki której można uniemożliwić zmianę istniejących już ustawień.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW to inteligentne urządzenie, które dzięki czujnikom kurzu oraz nieprzyjemnego zapachu samodzielnie dostosowuje ustawienia pracy oczyszczacza. Wysokiej jakości system filtracyjny pozwala na skuteczne usunięcie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Ponadto Technologia Plasmacluster sprawi, że walka z wirusami, bakteriami będzie jeszcze bardziej skuteczna. Dzięki wydajności na poziomie 306 m³/h, urządzenie sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach o powierzchni do 38 m². Co więcej, oczyszczacz w trybie Silent jest niemal niesłyszalny – poziom głośności wynosi tylko 16 dB.

Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW został wyposażony we wszystko co jest potrzebne, aby korzystanie z urządzenia było łatwe, proste i przyjemne. Model ten posiada wiele wskaźników, które optymalizują pracę oraz prezentują najważniejsze informacje.Natomiast wskaźnik konserwacji filtrów przypomina o konieczności wyczyszczenia zestawu filtracyjnego. W trybie manualnym można wybrać spośród trzech szybkości pracy wentylatora – Silent, Med, Max. Urządzenie zostało wyposażone także w inteligentny tryb automatyczny.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW to najwydajniejszy model z linii KC-A. Przeznaczony został do dużych pomieszczeń o wielkości do 48 m². Jego wydajność kształtuje się na poziomie 396 m³/h. Wysokiej jakości  filtracja wraz z Technologią Plasmacluster zapewnia skuteczną walkę z wszelkimi zanieczyszczeniami, wirusami i bakteriami. Urządzenie w najniższym trybie wytwarza niemal niesłyszalny szum na poziomie 19 dB. Wskaźnik czystości powietrza informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu. Tak jak poprzednie modele, A60 została wyposażona w inteligentny tryb automatyczny, 3 tryby pracy, wskaźnik konserwacji filtrów czy blokadę rodzicielską.

Proces filtracji powietrza w oczyszczaczach Sharp z linii KC-A

  • Filtr wstępny – powietrze przechodzi przez drobna siateczkę, która zatrzymuje wszystkie większe zanieczyszczenia, takie jak: kurz, włosy czy sierść. Ponadto dzięki pracy filtra wstępnego, pozostałe filtry zostają odciążone, co przyczynia się do przedłużenia ich żywotności.
  • Filtr węglowy – jego zadaniem jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów (np. dym papierosowy) oraz lotnych związków organicznych.
  • Filtr HEPA H13 – służy do oczyszczania powietrza z najdrobniejszych zanieczyszczeń, takich jak główne składniki smogu – pyły zawieszone PM10 i PM2.5.
  • Nawilżanie – oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, gdzie nabiera odpowiedniej wilgotności i wraca do pomieszczenia. Jeśli w danej chwili nie potrzebujemy nawilżenia możemy wyłączyć tę funkcję.
  • Jonizacja – generator jonów produkuje, a następnie wypuszcza do otoczenia ujemnie i dodatnio naładowane jony, które skutecznie walczą z wirusami, bakteriami czy zarodnikami pleśni i grzybów. Zostaje także utrzymany odpowiedni poziom równowagi kationowo-anionowej, która wpływa na lepsze samopoczucie oraz koncentrację.

 

Podsumowanie – Oczyszczacze powietrza z linii KC-A

Oczyszczacze z linii KC-A są pierwszymi urządzeniami firmy Sharp. Pełnią funkcje oczyszczacza, jonizatora i nawilżacza powietrza. Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w wysokiej jakości system filtracyjny. Filtr HEPA H13 pozbywa się najmniejszych zanieczyszczeń. Seria KC-A charakteryzuje się najcichszą pracą – w trybie niskim głośność pracy na najniższym poziomie wynosi 16 dB. Urządzenia są również energooszczędne, pobór energii kształtuje się na poziomie. Produkty z tej serii posiadają największy zbiornik na wodę.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Komentarze