Od pani Marii uczymy się jak spełniać własne marzenia

Robuń. Marzenia można spełniać w każdym wieku. Udowadnia to Maria Tuszyńska z Robunia, emerytowana nauczycielka, wspaniały pedagog, od początku do końca całym sercem zaangażowany w wykonywaną pracę. Jej pierwsza, wymarzona książka pt. „Pod wiatrakami” ukazała się właśnie na rynku wydawniczym.

Akcja powieści rozgrywa się pod koniec lat 90. XX wieku. Dwudziestoosobowa grupa nauczycieli, pielęgniarek i urzędników z Pomorza wyjeżdża do pracy w Niemczech. Dla większości z nich konfrontacja poziomu życia w Polsce z bogactwem Zachodu jest szokująca i pogłębia nagromadzone kompleksy. – Pracowałam w Niemczech po miesiącu, przez osiem lat, w każde wakacje. Doskonale znam to środowisko. Sama ciężko pracowałam, żeby zapewnić godne warunki życia swojej rodzinie – opowiada Maria Tuszyńska.  – Znam temat z bliska, znam to środowisko, wiem co ci ludzie przeszli, wiem jak pracowali, jakie upokorzenia musieli znieść i jak walczyli z własną dumą. To ich historia – dodaje. Zaznacza jednak, że mieszkańcy, którzy wyjeżdżali na tzw. „saksy” nie muszą się obawiać, że w książce odnajdą siebie. Wszystkie postacie, które się w niej pojawiają są fikcyjne.  Skąd tytuł powieści?  – Te wiatraki stoją fizycznie w Niemczech i są symbolem postępu gospodarczego Zachodu. One szokują w pierwszym odbiorze Polaków, którzy widzą je pierwszy raz, bo to są lata 90-te. Są symbolem nowoczesności –  mówi pani Maria.

Autorka swoja pierwszą powieść wydała na własny koszt. Można ją kupić na Allegro. Wystarczy wejść na adres:  https://allegrolokalnie.pl/oferta/dobra-ksiazka-na-dlugie-wieczory.  Osoby, które chciałyby mogą liczyć na dedykację o autorki.  Mieszkańcy gminy Gościno mogą wybrać na Allegro opcję: odbiór osobisty, bez kosztów wysyłki.

AB-W

Cały materiał w wydaniu papierowym Gazety Kołobrzeskiej, 4 grudnia. Zapraszamy do lektury

Komentarze