Od soboty tylko maseczki – kolejnych obostrzeń u nas nie będzie

Nowe obostrzenia sanitarne ogłosiło Ministerstwo Zdrowia.

Od najbliższej soboty obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie musiał być realizowany przez maseczkę. Chusty, szaliki czy przyłbice będą mogły pełnić jedynie funkcję dodatkową. Dodatkowo od 27 lutego osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji będą musiały odbyć obowiązkową kwarantannę. Nie dotyczy to osób zaszczepionych drugą dawką i posiadających negatywny test na COVID. Takie rozwiązanie nie zostało wprowadzone dla zachodniej granicy Polski.

Dodatkowe obostrzenia wprowadzono dla województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie od 27 lutego ponownie zostaną zamknięte galerie, kina i baseny, a uczniowie przejdą na nauczanie zdalne. Takie rozwiązania mają być wprowadzane w regionach, w których pandemia rozwija się najmocniej. Obecnie nie wprowadzono więc dodatkowych regulacji dla województwa zachodniopomorskiego. Dotychczas obowiązujące zostały natomiast utrzymane.

Według danych MZ dziś w całym kraju stwierdzono ponad 12 tysięcy zakażeń COVID-19. W województwie zachodniopomorskim potwierdzono 412 zakażeń. W powiecie kołobrzeskim 3.

Komentarze