Oddaj złom strażakowi

wiu Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Charzyna nie próżnują. Wpadli na kolejny pomysł, który ma przybliżyć ich do zakupu upragnionego samochodu. Tym razem postanowili odbierać od mieszkańców…zalegający złom.

Marzeniem strażaków z Charzyna jest posiadanie nowoczesnego, ratowniczo-gaśniczego auta. Z tego powodu już jakiś czas temu na utworzyli zrzutkę. – Samochód, który mamy jest stary i wysłużony. To ponad 25-letni Star.  Do tego często się psuje. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nie bylibyśmy w stanie wyruszyć do akcji ratowania ludzkiego życia i mienia – opowiada Michał Lesyk z OSP Charzyno.  Niestety, koszt zakupu wymarzonego auta jest potężny, bo rzędu 700 tys. zł. Strażacy postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i uzbierać kwotę wkładu własnego, czyli 150 tys. zł. Z tego powodu założyli w Internecie zrzutkę. Do tej pory udało im się ubierać niewiele, ponad 13 tys. zł. Osoby, które chcą zasilić mogą wejść na zrzutkę pn. „wkład własny na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Charzyno”. To jednak nie koniec starań strażaków o zakup wymarzonego auta. Tym razem wpadli na pomysł kolejnej zbiórki, a właściwie odbierania złomu od mieszkańców.  – Nie możemy siedzieć i czekać z założonymi rękoma aż ktoś nam poda auto „na tacy” – dodaje M. Lesyk. Na profilu społecznościowym jednostki czytamy: – Ruszamy z akcją zbiórki złomu. Masz zalegający złom i chcesz się go pozbyć? Chętnie Ci w tym pomożemy uprzątając go. Wszystkie uzbierane środki zostaną przeznaczone na wkład własny do zakupu nowego wozu strażackiego. Dla Ciebie to kilogram, dla nas krok bliżej nowego wozu – piszą strażacy.

Złom będzie odbierany w piątek, 8 kwietnia od godz. 16.00 oraz w sobotę, 9 kwietnia od godz. 9.00 Osoby, które chciałyby się pozbyć złomu – również mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego mogą kontaktować się ze strażakami z Charzyna pod numerem telefonu: 661-539-455.

Komentarze