Oddają krew-ratują życie (galeria)

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu był organizatorem gali podczas której  wyróżniono krwiodawców i wolontariuszy. 

W uznaniu zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadaną przez Ministra Zdrowia wyróżniono sześciu krwiodawców, którzy oddali ponad 20 litrów krwi: Rafał Gułajewski, Jan Buturla, Jacek Bujnik, Daniel Rokita, Maciej Ciołak i Paweł Dekało. W uznaniu zasług za działalność społeczną na rzecz ruchu czerwonokrzyskiego oraz propagowania idei i rozwoju Honorowego Krwiodawstwa, w tym oddanie ponad 55 litrów krwi, wyróżnił Odznaką Honorową PCK” III stopnia, krwiodawców: Andrzej Libera i Artur Wasiewski. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi,71 krwiodawcom wręczono odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I, II i III stopnia.  Odznaki i wyróżnienia za działalność społeczną otrzymało 9 wolontariuszy, w tym przyznano tytuł „Wolontariusza Roku” Oddziału Rejonowego PCK w Kołobrzegu. Wyróżnieniem uhonorowano Andrzeja Staszaka, krwiodawcę, współorganizatora czterech transportów z pomocą dla walczącej Ukrainy. Po raz pierwszy na gali wyróżniono również trzy małżeństwa oddające systematycznie krew i promujące krwiodawstwo w swoich lokalnych środowiskach. Wyróżnienia otrzymali:  Sylwia i Przemysław Szczodrowscy z Kołobrzegu, Kinga i Tomasz Ringert z Mrzeżyna oraz Joanna i Bartosz Korzystko ze Świdwina.

Na koniec uroczystości, wśród wszystkich Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, rozlosowano nagrodę główną: voucher na bezpłatny przejazd promem, dla dwóch osób, na jednej z dwóch linii: Świnoujście – Ystad lub Gdańsk – Nanashamn, którą ufundowała Polska Żegluga Bałtycka. Galę uświetnił występ Zespołu Wokalnego MAYOL. 

 

 

Fot. Karol Skiba

Komentarze