Odnowiony stawek, boisko, ale będą i nowe drogi

 

Drozdowo. 1,7 mln zł-tylko dokładnie kosztowało przygotowanie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Drozdowie. Za pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wybudowano nowoczesne boisko sportowe, siłownię powietrzną i odrestaurowano urokliwy stawek, do tej pory porastający przez chaszcze.

W sobotę, 24 września w Drozdowie, gmina Rymań odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze, a życzenia włodarzowi gminy Mirosławowi Terleckiemu i mieszkańcom z okazji jej zakończenia złożył poseł PIS Czesław Hoc, wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik,  starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i wicestarosta Jacek Kuś. Po części oficjalnej najmłodsi błyskawicznie ustawili się w kolejce , aby jak najszybciej skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i mechanicznego byka.

– Pomysł na to, aby w Drozdowie wykonać tę inwestycję padł dziesięć lat temu. Pojawiło się kilka koncepcji, z których ostatecznie mieszkańcy wybrali jedną. Postawili na zagospodarowanie stawku i utworzenie wokół terenu rekreacyjnego. Niestety, okazało się, ze nasza koncepcja, aż trzykrotnie składana do Urzędu Marszałkowskiego, za każdym razem zostawała odrzucana – mówi Mirosław Terlecki , wójt Rymania. Kiedy już mieszkańcy i urzędnicy stracili nadzieję, na to, że w końcu uda się zagospodarować teren w Drozdowie, pojawiła się kolejna szansa. Tym razem złożono wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Nie ukrywam, że duża w tym zasługa posła Czesława Hoca, który od samego początku bardzo nas wspierał – dodaje wójt Terlecki. Dzięki temu powstało boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną. Jest również siłownia zewnętrzna, odnowiony plac zabaw dla najmłodszych i oczywiście odtworzony stawek. Z odnowionego terenu sportowo-rekreacyjnego najbardziej cieszą się mieszkańcy. – Kiedyś tu było paskudnie. Stawek pozarastany był przez krzaki, wszędzie błoto, bałagan. Teraz za to teren cieszy oko, a stawek w ogóle wygląda pięknie. Nawet zdjęcia można sobie przy nim robić – śmieje sie mieszkanka wioski.

To nie koniec inwestycji w gminie Rymań.  Gmina przygotowuje się do generalnej modernizacji lokalnych dróg. Dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu, gmina już remontuje drogi w   Drozdowie, Gorawinie,  Petrykozach, a kolejne ulice w Rymaniu czekają na swoją kolej: Polna, Wiejska Osiedlowa, Szkolna, Nowa,  Krótka. – Tak dobrego okresu, jeżeli chodzi o inwestycje w naszej gminie nie pamiętam. Tylko w ciągu 1,5 roku na same drogi z Polskiego Ładu dostaliśmy 18 milionów złotych komentuje wójt.

Komentarze