Odwiedziliśmy kołobrzeski dworzec – na miejscu powstaje m.in. Żabka [ZDJĘCIA]

Trwa renowacja kołobrzeskiego dworca PKP – przy okazji dzisiejszej konferencji prasowej polityków Prawa i Sprawiedliwości wykorzystaliśmy okazję, by odwiedzić wnętrze hali dworcowej.

Cała inwestycja będzie gotowa do końca roku, ale hala dworcowa zostanie oddana do użytku wcześniej, bo w połowie października. Wówczas będzie już możliwe korzystanie z kas wewnątrz budynku. W środku będzie można pod dachem oczekiwać na przyjazd pociągu, a tymczasowe kontenery znikną z sąsiedztwa dworca. Jak wygląda obecnie wnętrze obiektu? Prace są już na finiszu. Dzięki uprzejmości wykonawcy inwestycji mogliśmy zobaczyć remontowane pomieszczenia. Jedną z ciekawostek jest fakt, że wewnątrz dworca funkcjonować będzie sklep Żabka. Poza standardowymi punktami obsługi podróżnych i kasami powstaje też kącik zabaw dla dzieci.

Dziś Kołobrzeg odwiedził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który zapowiadał kolejne inwestycje dworcowe w regionie. Z kolei poseł Czesław Hoc mówił, że Kołobrzeg nie jest już białą plamą na mapie Polski w kwestii komunikacji. Podkreślał przy tym połączenia kolejowe ze składami Pendolino, czy drogi ekspresowe S6 i S11.

 

 

Komentarze