Ogrody Hortulus – rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu!

Niedaleko Kołobrzegu, zaledwie 20 minut drogi trasą S6, w miejscowości Dobrzyca znajdują się bajkowe Ogrody Hortulus. Hortulus to dwa kompleksy – Ogrody Tematyczne i Ogrody HortulusSpectabilis. Każdy z nich jest inny, każdy z nich posiada własną infrastrukturę. Można je zwiedzać razem lub osobno.

W Ogrodach Tematycznychodbędziecie niezwykłą podróż po różnych zakątkach świata. Smak orientu poczujecie w ogrodzie japońskim, a do słonecznej Barcelony przeniesiecie się w ogrodzie A. Gaudiego. W sumie zobaczyć tu można blisko 30 ogrodów o różnej tematyce i stylistyce. Zarówno te inspirowane kulturą narodów, jak i naturalnym krajobrazem jak np. ogród skalny, wodny czy leśny. Ciekawą grupą ogrodów są ogrody zmysłów, zaprojektowane w stylu angielskim. Tu wyróżnić warto ogród biały – romantyczny, purpury i ognia czy ogród zapachu. O tej porze roku bogactwem barw i zapachów zachwycają tysiące kwiatów rabatowych, bliny, drzewa i krzewy. To idealne miejsce na wypoczynek we dwoje lub z całą rodziną. Choć Hortulus dla rodzin z dziećmi szczególnie rekomenduje, drugą część obiektu – Ogrody Spectabilis.

Jadąc do Ogrodów HortulusSpectabilis należy przygotować się na porządna dawkę przygód. Jedną z atrakcji tego obiektu jest największy na świecie labirynt grabowy, stanowiący pole do plenerowej zabawy. Gracze przy pomocy mapy muszą odszukać ukryte w labiryncie kasowniki, skasować w nich odpowiednie karty i oczywiście wydostać się z wnętrza grabowej twierdzy. Błądzącym po labiryncie, można pomagać nawigując ich z tarasu 20 metrowej wieży widokowej. Wieża znajduje się w samym sercu labiryntu i stanowi doskonały punkt obserwacyjny, nie tylko na labirynt ale i całą okolicę. Z tarasu wieży szczególnie pięknie prezentują się partery bukszpanowe wypełnione kwiatami rabatowymi. Z góry wyglądają niczym barwne hafty. Podziwiać tu można zarówno ogrody klasyczne (np. pokaźnych rozmiarów rabaty bylinowe czy rosaria), jak  również nowoczesne (np. Modernistyczny Ogród Traw). Gratkę dla rodzin z dziećmi stanowią warzywniki o powierzchniponad 2 ha. Dzięki nim można zobaczyć jak wygląda uprawa pomidorów, jak rośnie kapusta, a jak marchewka. W ogrodach znajduje się mnóstwo tablic z zagadkami czy grami. W Ogrodzie Kalendarza Celtyckiego warto odszukać swojego roślinnego patrona, a zwiedzanie może urozmaicić zabawa w poszukiwanie kwiatu paproci. W tracie wycieczki można również z korzystać z oferty gastronomicznej ogrodowych bistro i caffe barów.

I tak w Ogrodach Hortulus można spędzić cały dzień! Koniecznie odwiedźcie to miejsce.

 

Komentarze