Opóźnia się inwestycja na Łopuskiego. Powód? Oświetlenie i pogoda

Miał być gotowy w styczniu, ale trzeba na niego zaczekać jeszcze prawie dwa miesiące. Przeciąga się przebudowa mostu na Kanale Drzewnym na ul. Łopuskiego.

Na miejscu powstaje dodatkowa ścieżka dla rowerzystów. W związku z tym zamknięto jedną stronę mostu. Wprowadzono także zmienioną organizację ruchu pojazdów, a samochody mogą przejeżdżać tylko w kierunku centrum miasta.

Większość planowanych prac już się zakończyła. Pojawił się jednak nieprzewidziany problem w postaci lamp, które miały być wbudowane w nawierzchnię mostu i oddzielać ciąg pieszy od rowerowego. Okazały się jednak zbyt duże, a ich wystające elementy mogą stwarzać zagrożenie dla rowerzystów. Konieczne jest więc zamówienie i montaż nowego oświetlenia nawierzchni. Kolejny problem wynika już warunków atmosferycznych, które nie pozwalają na żywicowanie nawierzchni. Aby to wykonać, musi być przede wszystkim sucho. Nowe światła zostaną zamontowane dopiero w drugiej połowie marca. Inwestycja będzie więc gotowa na koniec przyszłego miesiąca. Jej koszt to blisko 1,6 mln zł.

 

Komentarze