Opóźnienia pociągów, warto rozważyć rezygnację z podróży

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych od nocy pracują na pełnych obrotach. Usuwanie drzew, usterek i przedmiotów z torów ma zapewnić przejezdność na większości tras w kraju. Nie brakuje jednak opóźnień i utrudnień. Obecnie służby pracują w miejscach, gdzie zaobserwowano obniżoną sieć trakcyjną lub powalone drzewa. Zaangażowanie największych sił wyznaczono na pas północno-zachodni. Poza trasą Koszalin – Kołobrzeg to m.in. odcinki Słupsk – Sławno, Chojnice – Piła, Szczecinek – Runowo Pomorskie, Stargard – Białogard, Białogard – Koszalin.

O zmianach pasażerowie są informowani tak szybko jak to jest możliwe. Informacje są przekazywane na stacjach i przystankach oraz za pośrednictwem strony www.portalpasazera.pl.

Na torach na czas wiatrów wprowadzono dodatkowo 19 lokomotyw osłonowych. Może pracować 175 drużyn szybkiego reagowania. Do naprawy sieci trakcyjnej przewidziano 65 pociągów sieciowych. W akcjach może uczestniczyć 18 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

Warto dziś jednak rozważyć rezygnację z podróży. PKP Intercity zapewnia, że pasażerowie, którzy kupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów bez potrącenia odstępnego.

Komentarze