Ostatni tydzień na wniosek 300+

Już 30 listopada upływa termin na złożenie wniosku o „300+” z programu „Dobry Start”. Dotychczas w Zachodniopomorskiem ZUS wypłacił łącznie 56,4 mln zł tych świadczeń.

W kraju kwota przekazanego dofinansowania do wyprawki szkolnej na okres świadczeniowy 2023/2024 to niemal 1,4 mld złotych. W województwie zachodniopomorskim rodzice złożyli przeszło 140 tys. wniosków o „300+”.

Program “Dobry start” to 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, które się uczy. Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wyposażenia potrzebnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek jest tylko elektroniczny. Wysłać go można przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

 

Karol Jagielski

regionalny rzecznik ZUS

województwa zachodniopomorskiego

Komentarze