Oto laureaci „Sportowej Dziesiątki”

Znamy laureatów „Sportowej Dziesiątki”, czyli plebiscytu Gazety Kołobrzeskiej.

Co roku wraz z naszymi partnerami nagradzamy najlepszych sportowców i trenerów Ziemi Kołobrzeskiej. W tym roku wręczyliśmy 12 nagród. Plebiscyt zdominowali lekkoatleci i łucznicy, ale nagrody powędrowały także w ręce przedstawicieli innych dyscyplin. W kategorii Sportowiec Roku zwyciężyła Paula Wasilewska, którą zarówno czytelnicy, jak i przedstawiciele kapituły docenili za znakomite wyniki w trójboju siłowym. W tej samej kategorii nagrodę za sportowy sukces roku otrzymał Oskar Pogorzelec, bramkarz piłkarskiej Kotwicy.

W kategorii Trener Roku nagroda trafiła do Mirosława Szybowskiego, szkoleniowca Sztormu Kołobrzeg, natomiast za sportowy sukces do Joanny Nowickiej z Mewy Kołobrzeg. Zaciętą rywalizację mieliśmy wśród Młodzieżowców. Tu pierwsze miejsce zdobyła lekkoatletka Sztormu Kinga Waleriańczyk. Nagrodę za sportowy sukces otrzymała łuczniczka Weronika Stoma, a specjalne wyróżnienie jej klubowy kolega z Mewy Kacper Grzelak.

Sportową nadzieją wybrana została lekkoatletka Iga Wysoczańska, a nagrodę za sportowy sukces roku w tej kategorii odebrał łucznik Michał Stoma. Wśród Niezłomnych nagrody powędrowały do Roberta Piotrowskiego i Mieczysława Szpaka. Nagrodę specjalną od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dla najlepszego nauczyciela WF przyznano Grzegorzowi Markowskiemu.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Gmina Miasto Kołobrzeg. Dziękujemy również naszym sponsorom, wśród których znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Kołobrzeska Izba Gospodarcza, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, Intermarche Kołobrzeg Tomasz Nowacki, Bricomarche Kołobrzeg Artur Soćko, Osiedle Fale Bałtyku w Kołobrzegu – deweloper Granit S.A., Kołobrzeska Fabryka Piwa Colberg oraz hotel Borgata w Ustroniu Morskim.

 

Komentarze