Otwarcie ścianki wspinaczkowej

W poniedziałek, 20 listopada została oddana do użytku zmodernizowana ścianka wspinaczkowa w Zespole Szkół Ekonomiczno–Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu.

– Remont infrastruktury sportowej w szkole był możliwy dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego. Stara ścianka wspinaczkowa wymagała gruntownej modernizacji. Całkowity koszt zadania wyniósł 39.975 złotych, a dofinansowanie, jakie udało nam się pozyskać to 20.000 złotych. Ścianka stanowi idealne uzupełnienie obiektów sportowych i jest wykorzystywana podczas zajęć wychowania fizycznego, ale także tych pozalekcyjnych. – mówi starosta Tomasz Tamborski.

W ramach przebudowy wykonane zostały: demontaż elementów konstrukcyjnych starej ścianki wspinaczkowej, sporządzenie projektu i dokumentacji technicznej, konstrukcja ściany wspinaczkowej wraz z punktami asekuracyjnymi (produkcja, dostawa i montaż), poszycie ściany wspinaczkowej (produkcja, dostawa i montaż), chwyty i struktury wspinaczkowe (produkcja, dostawa i montaż).

Dziś starosta Tomasz Tamborski oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich Joanna Babiak oficjalnie otworzyli zmodernizowaną ściankę.

 

Komentarze