Otwarcie sezonu żeglarskiego – zobacz program imprez

Już w najbliższy weekend odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego. 
Cykl wydarzeń i imprez rozpocznie się już w piątek koncertem szantowym grupy folkowej Formacja, który odbędzie się w Reducie Morast. W sobotę zaplanowano rozpoczęcie Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser, a także regat “Trzy Perły”, które równo o godzinie 9.00 zaczną pierwszy wyścig z wysokości linii Molo. Dla najmłodszych żeglarzy odbędą się regaty “Optymistyczny Kołobrzeg”. Zmagania zawodników będzie można podziwiać z redy Portu Kołobrzeg oraz wzdłuż plaży wschodniej.
O godzinie 12.00 rozpocznie się część oficjalna otwarcia sezonu żeglarskiego, w programie zaplanowano ceremonię żeglarską, złożenie kwiatów przy pomniku “Tym, co zginęli na morzu”, a także odsłonięcie polera upamiętniającego Antoniego Szarmacha, zasłużonego dla kołobrzeskiego żeglarstwa.
Ponadto w sobotę w czasie trwania regat w Porcie Jachtowym zostanie wydanych 1000 porcji ryby przez Organizację Producentów Ryb – Bałtyk. Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie Mistrzostw Wojewódzkich w klasie Laser, a także regat “Trzy Perły”.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły na plakacie.

Komentarze