Pamiętaj o ograniczeniach

Tuż po Bożym Narodzeniu zaczną obowiązywać kolejne obostrzenia, które rząd wprowadził w ramach walki z pandemią koronawirusa.

W poniedziałek 28 grudnia na terenie całego kraju zostaną wprowadzone ograniczenia i będą one obowiązywały aż do 17 stycznia. Ponownie wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia w godzinach od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku. Powrócą również ograniczenia w galeriach handlowych, gdzie będą mogły być otwarte jedynie sklepy pierwszej potrzeby, m.in. spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki. Będzie w nich obowiązywał limit klientów: 1 osoba na 15 m kw. powierzchni lokalu. W przypadku Kołobrzegu warto zaznaczyć, że hotele będą mogły być otwarte jedynie dla medyków, zostaną za to zamknięte również na ruch służbowy, który dotychczas był możliwy.  Całkowicie zamknięte zostaną natomiast stoki narciarskie. Infrastruktura sportowa będzie otwarta jedynie dla profesjonalnych sportowców. Wprowadzona zostanie też 10-dniowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę transportem zbiorowym.

Planując powitanie nowego roku, pamiętajmy, że w noc sylwestrową zostanie wprowadzona godzina policyjna. Zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał od godziny 19.00 do 6.00 rano w Nowy Rok. Wyjątkiem będą jedynie niezbędne czynności służbowe. Do momentu drukowania tego numeru gazety nie wprowadzono natomiast dodatkowych ograniczeń przemieszczania się w czasie świąt. Pamiętajmy jednak, że do wigilijnego stołu możemy zaprosić jedynie pięć osób spoza naszego gospodarstwa domowego.

POP

Komentarze