Parking wielopoziomowy, magazyny i miejsca handlowe – to wszystko ma powstać w porcie

Około 400 miejsc postojowych, a także magazyny i nowe miejsca handlowe – tak ma wyglądać nowy parking wielopoziomowy, który powstanie w kołobrzeskim porcie.

Zarząd Portu Morskiego ogłosił przetarg na wybudowanie i prowadzenie parkingu wielopoziomowego na terenach należących do spółki. Na zapytanie odpowiedziało trzech oferentów, którzy są zainteresowani wybudowaniem i prowadzeniem parkingu na przedłużeniu ulicy Portowej.
Prezes spółki Artur Lijewski zwraca uwagę, że jest to optymalne miejsce, które mogłoby pogodzić zarówno oddziaływanie funkcji portowej, jak i mieszkalno-uzdrowiskowej. – Projekt został podzielony na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę parkingu wielopoziomowego z magazynami, które będą wykorzystywane pod potrzeby portu. Chcemy też uporządkować budki, w których obecnie prowadzony jest handel i tak to zagospodarować, żeby to była chluba i wizytówka naszego miasta – zaznacza A. Lijewski.
Szczegóły inwestycji poznamy we wrześniu, gdy ZPM wyłoni wykonawcę. Obecnie trwa uzupełnianie dokumentów przez oferentów, a na początku przyszłego miesiąca spółka rozpocznie etap negocjacji z potencjalnymi dzierżawcami. Według planów parking powstanie w 2024 roku.

Komentarze