Parsęta – regeneracja. Spływ połączony ze sprzątaniem rzeki

16 czerwca Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji zaprasza na spływ kajakowy rzeką Parsętą. Wydarzenie ma na celu nie tylko rekreację i integrację – wspólnie mieszkańcy mogą posprzątać rzekę.

Jak wygląda plan spływu? – Spotykamy się o 9.45 w Porcie Jachtowym i jedziemy busem do Ząbrowa. Płyniemy sprzątając brzegi i monitorując sytuację w dolnym biegu rzeki. Impreza ma charakter integracyjny, jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy Parsęty. Adresowana jest do kajakarzy, supiarzy i wszystkich, którym nie są obojętne losy królowej rzek łososiowych – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie współorganizują: Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji, firma Tonio (kajaki i rowery przy Kuźni), Parsęta River Trophy, Kołobrzeska Grupa Regatowa, Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl i Planet Baltic Sup Race TM. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: piotr.rybczynski@kikip.kolobrzeg.eu, a więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 512 583 918. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Trasa to odcinek od Ząbrowa do Kołobrzegu. Czas spływu to około 3-4 godziny. Przygotowana została również alternatywna, krótsza trasę z Portu Jachtowego na Kanał Drzewny. – Spływamy z indywidualnymi workami na śmieci i wypełniamy je płynąc w dół rzeki. Kajaki, worki na śmieci i rękawice zapewnia firma Tonio. Jak ktoś ma pompowane kajaki i supy prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia transportu. Jeżeli dysponujemy woderami, to możemy je również zabrać – informuje Piotr Rybczyński z KIKiP.

Koniec zaplanowano około godziny 14. W przypadku załamania pogody, spływ odbędzie się w innym terminie.

Komentarze