Perspektywy zawodowe w Kołobrzegu

Planujesz zmienić pracę lub zastanawiasz się, czy znajdziesz zatrudnienie po przeprowadzce do Kołobrzegu? Przygotowaliśmy raport, z którego dowiesz się więcej na temat możliwości podjęcia pracy w mieście. Atrakcyjne położenie, kwitnąca turystyka oraz przeprowadzane inwestycje tworzą ciekawe szanse na zatrudnienie dla mieszkańców. Sprawdź, jakie perspektywy zawodowe czekają w Kołobrzegu!

Praca w hotelarstwie i gastronomii

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wiele ofert pracy dostępnych w Kołobrzegu pochodzi od firm z branży turystycznej. Przeważają propozycje od hotelów i restauracji, które szukają nowych pracowników, zwłaszcza w sezonie. Zatrudnienie można podjąć w charakterze recepcjonisty, pokojowej, kucharza czy kelnerki. Nie brakuje także propozycji pracy w lodziarniach czy obsłudze stoisk z pamiątkami. Również poza sezonem znaleźć można pracę w hotelarstwie i gastronomii – często wystarczy posiadać kierunkowe wykształcenie lub krótkie doświadczenie w branży.

– Branża turystyczna ma swoją dynamikę, a natłok pracy jest odczuwalny zwłaszcza podczas sezonu. Wielu uważa, że zatrudnienie jako kucharz czy kelnerka to zajęcie dla młodszych osób, które szukają pierwszego doświadczenia zawodowego. Nic bardziej mylnego. Pracodawcy cenią także dojrzałych pracowników, którzy już na starcie odznaczają się dużą samodzielnością wynikającą z dłuższej obecności na rynku pracy – podkreśla Monika Baska, menedżer lokalnej restauracji.

Etaty w branży handlowej

Ciekawe perspektywy pracy tworzy powstająca w okolicy Kołobrzegu galeria handlowa. Budowana przy zjeździe z drogi S6 Karuzela jest wielkopowierzchniowym parkiem handlowym ze strefą restauracyjną. Zatrudnienie znajdą tam osoby lubiące pracę z klientem, ale nie tylko. Centrum handlowe stworzy miejsca pracy dla hostess, ochroniarzy, pracowników porządkowych oraz odpowiedzialnych za administrację pracowników biurowych. Etat znajdą tu doradcy klienta, którzy dobrze czują się w sprzedaży odzieży, sprzętu elektronicznego, czy artykułów domowych. Wiele sieci już teraz prowadzi nabór na wolne stanowiska – można je znaleźć między innymi na Aplikuj.pl.

Pozostałe oferty pracy

Na terenie miasta funkcjonuje wiele banków, biur, szkół oraz prywatnych przedsiębiorstw. Wśród perspektyw zawodowych dla mieszkańców nie brakuje więc pracy biurowej czy w charakterze pedagoga. Zatrudnienia mogą szukać tu księgowe, bankowcy oraz osoby zajmujące się marketingiem. Nie brakuje także propozycji pracy w branży budowlanej oraz w charakterze kierowcy bądź przedstawiciela handlowego.

– W Kołobrzegu mieszkam dopiero dwa lata, ale nie miałam problemów ze znalezieniem pracy. Na początku zaczynałam w knajpie niedaleko plaży, teraz pracuję w biurze rachunkowym. Moim zdaniem osoba, która rzeczywiście chce pracować na pewno znajdzie pracę w mieście. – twierdzi Dominika, mieszkanka Kołobrzegu.

Atrakcyjne położenie Kołobrzegu pozwala szukać pracy także w okolicznych miastach. Białogard oraz Koszalin otwierają przed mieszkańcami drogę do pracy w charakterze doradców biznesowych, pracowników ds. rekrutacji, czy pedagogów, w tym także na uczelniach wyższych (Politechnika Koszalińska, czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie). Więcej na temat pracy w Koszalinie przeczytać można na stronie https://www.aplikuj.pl/praca/koszalin, gdzie publikowane są aktualne oferty pracy.

Ciekawe propozycje zatrudnienia w Kołobrzegu znaleźć można przede wszystkim w branży turystycznej, ale nie tylko. Położenie miasta i przeprowadzane inwestycje dają szansę na pracę w handlu, biurze, administracji, szkolnictwie, czy bankowości. Ofert pracy warto szukać bezpośrednio u pracodawców lub za pośrednictwem dedykowanych serwisów internetowych.

 

 

artykuł sponsorowany

Komentarze