Pięć wygranych w Milenium – pora ugrać coś na wyjeździe [zdjęcia]

Chociaż rywal dobrze znał parkiet hali Milenium, to goście musieli uznać wyższość Czarodziejów z Wydm.

Do Kołobrzegu przyjechało aż 5 byłych zawodników Kotwicy: Nick Madray, Paweł Dzierżak, Paweł Pawłowski oraz rozpoczynający sezon w Kołobrzegu Aleksander Załucki i Tymon Szymański. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy z pewnością chcieli zrehabilitować się za porażkę z Krosnem. Zza łuku trafiał Struski, a pod koszem punkty zdobywał Marek. Kotwica szybko odskoczyła na blisko 10-punktowe prowadzenie. Gości w grze utrzymywał głównie Paweł Dzierżak.  Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 27-22. Początek drugiej części spotkania to powiększająca się przewaga Czarodziejów z Wydm za sprawą w dużej mierze dobrej gry Wyszkowskiego. Goście nie potrafili zmniejszyć strat, które utrzymywały się w granicach kilkunastu punktów. Do przerwy prowadziła Kotwica 47-32.

Kryzys przyszedł w trzeciej kwarcie, gdy nasi koszykarze popełniali błędy, które Decka szybko wykorzystywała. Liderzy drużyny z Pelplina, czyli Paweł Dzierżak, Madray i Dutkiewicz mozolnie odrabiali straty. Przed ostatnią kwartą Kotwica prowadziła już tylko 58-55, a po jej rozpoczęciu to Decka wyszła na minimalne prowadzenie. W tym momencie z dystansu zaczęli trafiać Kulon, Robak i Struski, a pod koszem Dzierżaka i Madray’a zatrzymał efektownymi blokami Wątroba. Tym samym na dwie minuty przed końcem meczu prowadzenie gospodarzy wynosiło 10 punktów.  Ostatecznie skończyło się na 90-72, a na uwagę zasługuje siedem celnych “trójek” Filipa Struskiego. Po tym meczu Energa Kotwica wyprzedziła swojego rywala w tabeli i ma już bilans 5-8. We własnej hali kołobrzeżanie wygrywali natomiast pięciokrotnie przy dwóch porażkach. 12 grudnia nasz zespół zagra w Warszawie z Dzikami, z którymi powalczy o pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Decka Pelplin 80:72 (27:22, 20:10, 11:23, 22:17)

Energa Kotwica: Struski 21, Kulon 15, Pawlak 13, Wyszkowski 10, Robak 8, Marek 4, Wątroba 3, Sadło 2, Stankowski 2, Stawiak 2, Kruszczyński 0.

Decka: Paweł Dzierżak 19, Pawłowski 12, Dutkiewicz 9, Pietras 9, Burczyk 7, Madray 7, Majewski 5, Sączewski 2, Załucki 2, Wojciech Dzierżak 0, Gonzalez 0.