Pieniądze na sport przydzielone – zobacz, jakie środki otrzymały kluby

Kluby i stowarzyszenia z Kołobrzegu podpisały dziś umowy na dofinansowanie działalności przez Urząd Miasta. Łącznie magistrat przeznaczył na ten cel blisko 3,3 mln zł.
O dotację zwróciło się 25 klubów i wszystkie otrzymają w tym roku wsparcie od miasta. Wśród nich są podmioty zajmujące się sportem zawodowym, ale także małe kluby skupiające się na pracy z młodzieżą lub upowszechnianiu kultury fizycznej na poziomie amatorskim. Najwięcej już tradycyjnie otrzymał Miejski Klub Piłkarski Kotwica, któremu przyznano milion złotych na zespół seniorów i 180 tysięcy na sekcje młodzieżowe. Koszykarskiej Kotwicy przyznano natomiast na pierwszy zespół 850 tysięcy, a na młodzież 110 tys. zł. Na drugim brzegu znalazł się KS Minigolf Kołobrzeg, i Cue Clan Kołobrzeg upowszechniający sporty bilardowe. Oba podmioty otrzymały po 5 tysięcy złotych.

– Nie jest to taki budżet, jaki chciałabym zaproponować mieszkańcom, ale utrzymaliśmy kwotę trzech milionów i trzystu tysięcy na obszar sportu. Dla mnie, jako prezydenta miasta nie ma ważniejszych rzeczy, niż dbanie o zdrowie i kondycje mieszkańców, zwłaszcza tych najmniejszych (…). To jest kwestia oceny, czy to jest dużo, czy mało, zawsze mogłoby być więcej, ale głęboko wierzę, że jest to ostatni rok, w którym musimy taką samą kwotę zapisywać w budżecie. Mam takie przekonanie, że wyjdziemy z kryzysu i w kolejnych latach będziemy mogli przeznaczać większe środki na ten niesłychanie ważny w naszym życiu obszar – zaznaczyła przy okazji podpisania umów prezydent Anna Mieczkowska.

Pełen wykaz klubów i stowarzyszeń, które otrzymały dotację publikujemy poniżej.

 

Komentarze