Pierwsza publiczna samoobsługowa toaleta w Kołobrzegu zostanie wyburzona

Toaleta miejska przy Skwerze Pionierów to najpopularniejsze WC w mieście – o żadnym z szaletów nie powstało tyle artykułów prasowych.

Blisko 10 lat temu magistrat pochwalił się bowiem pierwszą w mieście samoobsługową toaletą. Następnie media pisały o jej awariach i kolejnych dewastacjach. Jej żywot w końcu dobiegnie jednak końca.  Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę toalety w centrum miasta. Inwestycja zakłada wyburzenie dotychczasowej konstrukcji. W jej miejsce powstanie zupełnie nowa, również samoobsługowa toaleta.

Jej budynek ma mieć do 40 metrów kwadratowych i zostanie podzielony na część damską i męską. Obiekt  ma być wykonany z materiałów niepalnych i odpornych na akty wandalizmu. Będzie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korzystanie z toalety będzie płatne. Zamontowany zostanie zarówno wrzutnik monet, a panel sterujący wejściem do toalety wyposażony będzie też w system płatności kartą oraz telefonem komórkowym. Będzie posiadał także czytnik umożliwiający odczyt pasków magnetycznych, kodów paskowych na kartach i kodów QR, np. z karty mieszkańca, pozwalający na bezpłatne korzystanie z toalety. Obecnie magistrat czeka na oferty firm zainteresowanych realizacją inwestycji.

Komentarze