Pierwszy sezon za młodym kierowcą z Kołobrzegu – jest sukces!

6 miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy i  7 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2021 zajął Henryk Romanowski, ośmioletni kierowca kartingowy z Kołobrzegu.

O początkach jego przygody i pierwszych sukcesach już informowaliśmy. Dokładnie rok temu jako siedmiolatek, Henryk wsiadł za kierownice wyczynowego gokarta i zaczął uczyć się jazdy po torze. Następnie jako najmłodszy kierowca w regionie otrzymał licencję kartingową.

W miniony weekend na torze w Bydgoszczy wziął udział w trzeciej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski. Henryk w każdym wyścigu walczył dzielnie z 15 zawodnikami i uzyskiwał swoje najlepsze czasy okrążeń. Każdy wyścig to pełne 11 okrążeń toru długości 1015 metrów plus dwa okrążenia najazdowe.  Do tego kwalifikacje i regulacja gaźników to również koło 13 okrążeń. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dwa dni po 5 sesji treningowych daje nam ponad 200 kilometrów pokonanych gokartem! To była trzecia i ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej na 20 zawodników w sezonie 2021 Henryk zajmuje 7 miejsce. To wspaniały wynik jak na pierwszy sezon jazdy w wyczynowym kartingu.

Komentarze