Pijany, po narkotykach prowadził samochód

Podczas kontroli drogowej policjanci ruchu drogowego ujawnili, że 41-letni kierowca posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, na dodatek jest pijany, a wynik badania śliny ujawnił w jego organizmie amfetaminę. Teraz może usłyszeć wyrok nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Do kontroli drogowej doszło w jednej z miejscowości gminy Kołobrzeg. Zatrzymanego kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci wykonali jeszcze badanie śliny u kierującego i tu wynik, też był pozytywny i wskazywał, że w jego organizmie znajduje się amfetamina. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ujawnili, że 41-latek wcale nie powinien siadać za kierownicę, gdyż decyzją starosty cofnięto mu uprawnienia do kierowania.
W związku z powyższym od kierowcy pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych, a jego sprawą zajmie się sąd. Mężczyzna może się spodziewać kary do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze