PIŁKA NOŻNA. Resume weekendu

Sprinterskim tempie podsumowujemy ostatnie mecze i zapowiadamy wydarzenia kolejnego weekendu z udziałem seniorskich drużyn z powiatu kołobrzeskiego. 

III LIGA. Po czterech spotkaniach bez zwycięstwa (3 remisy i 1 porażka), Kotwica Kołobrzeg wygrała swój piąty mecz pokonując Nielbę Wągrowiec 3:1 (2:1). Gole dla kołobrzeskiej drużyny zdobyli Hubert Kolano, Correira Gilson i Michał Koźlik. Zajmująca teraz 10. miejsce Kotwica w 15. kolejce pojedzie na derby województwa do Świnoujścia. Tamtejsza Flota ma o 2 punkty mniej i w tabeli zajmuje 14. lokatę. A następna (16.) kolejka w III lidze w świąteczną środę 11 bm. Wówczas zespół kołobrzeski podejmie lidera tabeli – Polonię Środa Wlkp.

IV LIGA. W 16. kolejce obligatoryjnie pauzował Olimp Gościno, a drugi z zespołów z naszego powiatu grających w tej lidze – Rasel Dygowo doznał wysokiej porażki u siebie z MKP Szczecinek 2:6 (0:5). Rasel przegrywał już 0:6, a honor gospodarzy uratowali Mikołaj Duwe i Jakub Poznański. W 17. kolejce (7 bm.) plasujący się na 16. miejscu Rasel zagra z Hutnikiem w Szczecinie, który po prowadzeniu w tabeli od początku sezonu ostatnio ustąpił fotel lidera Vinecie Wolin. Zajmujący 5. pozycję Olimp podejmie trzynastą w tabeli Darłovię Darłowo. A 18. kolejka w IV lidze też w środę 11 bm.

KLASA OKREGOWA. Astra Ustrnie Morskie po wygraniu derbów powiatu z Płomieniem Myślino (3:2 na wyjeździe), wygrała również z Saturnem Mielno na własnym boisku (2:1 po golach Przemysława Saliwona i Krzysztofa Krawczyka) i powróciła do górnej połowy tabelia aktualnie zajmując 9. miejsce. A Płomień niestety nadal przygrywa i po porażane u siebie ze Strongiem Zielenica 1:2 przedłużył swe czarne pasmo porażek już do 11. Zespół z Myślina z zaledwie trzema punktami na koncie zamyka tabelę, a w najbliższą niedzielę zmierzy się w Białogórzynie z tamtejszą Radwią, która plasuje się niewiele wyżej, bo na 15. pozycji. Natomiast ze Strongiem w Zielenicy zagra teraz Astra.

KLASA A. Miniona sobota była terminem wolnym w grupie 1. A-klasy, ale jeden mecz z ostatniej kolejki rundy jesiennej odbył się awansem. W Rymaniu Grot Gorawino pokonał Derby Karścino 3:1 (gole dla Grota: Konrad Barankiewicz, Mateusz Malinowski i Szymon Klepuszewski). Dla Grota runda jesienna już się więc skończyła, a 7 bm. w derbach powiatu Kotwica II w Kołobrzegu zagra z Wrzosem Wrzosowo, Akademia Piłkarska Kotwica podejmie Bałtyk Gostyń, Syrena-Grot Rymań zmierzy się u siebie z Płomieniem Pogłocie Wielkie, zaś Resko Karcino zagra z nowy liderem tabeli – Koroną w Stuchowie. Potem jeszcze (15 bm.) Resko czeka w zaległym meczu podejmie Akademię Piłkarską Kotwica.

Szeroki serwis piłkarski jak zwykle w Gazecie Kołobrzeskiej co tydzień. Zachęcamy do lektury.

Sławek Jasicki 

Komentarze