Piłkarze Kotwicy powracają – czego się po nich spodziewać?

Już w sobotę do ligowego grania powrócą gracze Kotwicy Kołobrzeg. Lider II ligi na początek podejmie Chojniczankę Chojnice. Czego spodziewać się po tym spotkaniu? W przerwie zimowej Kotwica tradycyjnie dokonała wielu zmian kadrowych. Wzmocnienia dotyczyć miały przede wszystkim funkcjonowania gry obronnej zespołu. W linii defensywnej stabilność ma zapewnić Tomasz Wełna. Z kolei w środku pola dużym wzmocnieniem powinien być Zvonimir Petrović. Duże nadzieje wiązane są także z Leonem Krekoviciem, a kibiców z pewnością cieszy, że w klubie udało się zatrzymać brazylijskiego napastnika Jonathana Juniora.

Kotwica rozegrała w zimę osiem meczów sparingowych i żadnego nie przegrała. Ma za sobą także obóz w tureckim Belek. W połowie lutego więcej mówiło się jednak o strajku piłkarzy, którzy po powrocie ze zgrupowania odmówili wyjścia na trening z powodu zaległości w wypłatach. W tym tygodniu zespół trenował natomiast normalnie i w pełni przygotowywał się do meczu z Chojniczanką, która będzie wymagającym rywalem.

Po kiepskim początku sezonu zespół trenera Krzysztofa Brede w kolejnych meczach punktował już regularnie i znajduje się na piątej pozycji z siedmioma „oczkami” straty do Kotwicy. W pierwszym meczu w Chojnicach padł remis 1:1, a bramkę dla Kotwy zdobył Michał Cywiński. Początek meczu na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka 24 lutego o nietypowej godzinie. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz.12.45.

Fot. Karol Skiba/Archiwum

Komentarze