Plaga pijanych kierowców

Kołobrzescy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali na naszych drogach kolejne osoby, które wykazały się brakiem wyobraźni kierując pojazdami pod wpływem alkoholu. Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała kobieta kierująca mercedesem, a ponad promil kierujący audi. Dodatkowo zatrzymani zostali nietrzeźwi mężczyźni, którzy spowodowali kolizje w stanie nietrzeźwości. 
Pierwszy z zatrzymanych jechał audi, na ulicy Unii Lubelskiej – nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. 19-latkowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Kolejny kierowca uderzył w ścianę domu, po tym, jak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W tym przypadku kierujący skodą wydmuchał w alkomat ponad 2 promile alkoholu, nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia w Ustroniu Morskim patrol drogówki zatrzymał 52-latka kierującego volkswagenem. Badanie wykazało, że jest pod znacznym wpływem alkoholu – miał ponad dwa promile. Chwilę później zatrzymano koleje dwie osoby. Pierwsza to 34-latek kierujący audi, którego badanie wykazało, iż prowadził mając we krwi promil alkoholu. Druga z osób to mieszkanka powiatu kołobrzeskiego jadąca mercedesem, mając dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali również 34-latka z Białogardu, posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.
Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze