Planowali wybuchowego Sylwestra, ale mieli pecha

Funkcjonariusz z posterunku w Ustroniu Morskim robił zakupy w jednym z dużych sklepów spożywczych. Natychmiast zareagował, gdy dwóch młodych mężczyzn nie płacąc za towar wybiegło na zewnątrz. Ruszył w pościg za uciekającymi złodziejami i po chwili ich zatrzymał. Policjant udaremnił próbę kradzieży fajerwerków o wartości blisko 300 złotych.
Starszy posterunkowy Tomasz Skrzypek, który swoją codzienną służbę pełni na Posterunku Policji w Ustroniu Morskim, będąc w czasie wolnym od służby, nie pozostał obojętny na sytuację, której był bezpośrednim świadkiem.
Funkcjonariusz podczas zakupów zauważył jak dwóch młodych mężczyzn, zabiera z półki sklepowej towar i zaczyna biec do wyjścia. Zareagował natychmiast i gdy tylko dostrzegł całą sytuację ruszył za nimi w pościg. Szybko skrócił dystans, który ich dzielił i już po chwili zatrzymał sprawców. Na miejsce wezwał swoich kolegów pełniących służbę, a wraz ze złodziejami i towarem wrócił do sklepu.  Po wycenie okazało się, że próbowali oni ukraść fajerwerki o wartości blisko 300 złotych. W związku z popełnionym wykroczeniem na obu mężczyzn nałożono mandaty w wysokości 500 złotych.

Fot. Archiwum

Komentarze