Planuje przepłynąć Bałtyk wpław – start już w tym tygodniu

Bartłomiej Kubkowski podejmie drugą próbę przepłynięcia całego Bałtyku wpław. Przed nim trasa 170 kilometrów. Pływak poinformował o dacie swojego startu.

Po tym, jak w ubiegłym roku Kubkowski przepłynął 115 kilometrów morze pokazało swoją moc i próba pokonania Bałtyku musiała zostać przerwana. Nie porzucił jednak swojego marzenia i przez rok ciężko trenował, by teraz ponownie zmierzyć się z tym morderczym zadaniem. W swoich mediach społecznościowych przekazał informację, że swoją próbę rozpocznie w środę 16 sierpnia w godzinach pomiędzy 6 a 12. Planowana data osiągnięcia celu to piątek 18 sierpnia w godz. 8-20. Wszystko zależeć będzie od warunków, jakie panować będą na morzu. – Warunki nie są idealne, woda nie jest najcieplejsza, ale uważam, że są ok, więc ruszamy w pełnej gotowości. Jestem przygotowany fizycznie i mentalnie. Wykonałem pracę najlepiej, jak potrafiłem. Teraz czekam po prostu na to, żeby Bałtyk się uśmiechnął i puścił nas, przeprowadził po tej trasie – przekazał Kubkowski swoim kibicom. Co ważne, w tym roku trasa została odwrócona i pływak wyrusza ze Szwecji, by dopłynąć do Kołobrzegu.

Cała akcja ma swój wymiar charytatywny. Bartłomiej Kubkowski chce zebrać pieniądze dla dzieci walczących z nowotworem. Więcej na temat zbiórki przeczytacie TUTAJ.

Komentarze