Płynęliście już tramwajem wodnym?

W Kołobrzegu czwarty rok z rzędu został uruchomiony Portowy Tramwaj Wodny. Jednostka będzie kursować przez cały długi weekend majowy.
W sezonie letnim jednostka ma kursować codziennie podobnie jak w ubiegłym sezonie letnim na trasie Port Jachtowy przy Marinie Solnej –  Parsęta z przystankiem przy Bibliotece Miejskiej, ale będzie dopływać aż do wysokości Muzeum Oręża Polskiego i tam będzie zawijać w kierunku portu) – Port Rybacki – Port Jachtowy.
Operatorem tramwaju wodnego jest Arkadiusz Jagielski. Jednostka będzie kursować przez cały długi weekend majowy, więcej informacji na temat planowanych rejsów w najbliższym czasie udziela operator pod numerem telefonu 504 279 404. W sezonie letnim jednostka ma kursować codziennie (podobnie jak w ubiegłych latach) na trasie Port Jachtowy przy Marinie Solnej – Rzeka Parsęta (z przystankiem przy Bibliotece Miejskiej, ale będzie dopływać aż do wysokości Muzeum Oręża Polskiego i tam będzie zawijać w kierunku portu) – Port Rybacki – Port Jachtowy.
Rejs tramwajem wodnym trwa około godzinę. Dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca przewidziane są zniżki.
Sama jednostka została zbudowana w 2022 roku specjalnie na potrzeby Portowego Tramwaju Wodnego. Jej nazwa to Watertrum. Ma 7,20 m długości, na pokład zabiera 12 pasażerów.

Komentarze