Po alkoholu nie jedź nawet hulajnogą

Kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich prowadziło pojazdy osobowe, a jeden mężczyzna, pomimo wcześniej spożywanych „procentów” zdecydował się na przejażdżkę elektryczną hulajnogą.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kołobrzeg prowadzą działania zmierzające do wyeliminowania z dróg powiatu nietrzeźwych kierowców. Niestety nie brakuje osób, które pomimo wysokich kar i niejednokrotnie tragicznych konsekwencji, decydują się na jazdę po alkoholu. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali kierujących pojazdami osobowymi, 49-letniego mężczyznę i 52-letnią kobietę, którzy mieli w swoich organizmach kolejno 0,6 i 1,8 promila alkoholu. Oboje za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, a grozi im nawet 2 lata pozbawienia wolności. „Drogówka” zatrzymała też 33-letniego kierującego hulajnogą elektryczną, który w stanie nietrzeźwości prowadził urządzenie ul. Kamienną w Kołobrzegu. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.

Komentarze