Po prostu kochamy ubierać ludzi w dobre okulary…

Salon Optyk Żuchelkowska to miejsce z wieloletnią tradycją, gdzie kultowane przez pokolenia zamiłowanie do jakości spotyka się z najnowszymi trendami w świecie mody. W rozmowie z rodzeństwem – Bogumiłą i Henrykiem Żuchelkowskimi dowiemy się o początkach ich zakładu, o tym, co ich wyróżnia i czym kierują się w swojej pracy.

Zakład Optyczny Żuchelkowska to mogąca poszczycić się ponad 30-letnią historią firma rodzinna. Salon optyczny prowadzi obecnie rodzeństwo – Bogumiła i Henryk, łącząc przywiązanie do tradycji z nowoczesnym podejściem. Wykwalifikowany personel, najlepsi specjaliści w branży, znajomość aktualnych trendów i wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem pozwalają spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Jak wyglądały początki waszej firmy?

Henryk Żuchelkowski: Nasz salon założyła w 1991 roku nasza mama, Urszula Żuchelkowska. Mama skończyła lata temu szkolę optyczną zawodową. Zdobyła wykształcenie czeladnika, później tytuł mistrzowski, więc mogła również nauczać tego zawodu. Trochę migrowała, ponieważ szkołę skończyła w Bydgoszczy, praktykowała również w Niemczech. Później przeniosła się do Włocławka, a z Włocławka do Koszalina i w końcu w drugiej połowie lat osiemdziesiątych osiadła w Kołobrzegu. W wspomnianym 1991 roku postanowiła otworzyć swój pierwszy prywatny zakład i tak też się stało. Był to jeden z pierwszych zakładów optycznych w naszym mieście. Od siedmiu lat zaś salon przejęła po mamie siostra, Bogusia.

Czym kierujecie się w swojej pracy?

Bogumiła Żuchelkowska: Stawiamy przede wszystkim na jakość. Mamy rzemieślnicze podejście do klienta. Jesteśmy optykami z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem, którzy wykonują swoją pracę jak należy. Nie jesteśmy sieciówką, tylko firmą z naprawdę długą tradycją. Od 30 lat dbamy o naszych klientów. Dbamy o najwyższy standard swoich usług. Jesteśmy z naszymi klientami od początku do końca. Przeprowadzamy obszerny wywiad z naszym klientem i pomagamy dobrać idealne okulary, szkła do okularów oraz oprawki dopasowane do kształtu twarzy.

: W naszym zakładzie oferujemy m.in. okulary na co dzień, okulary do czytania, okulary dla kierowców, okulary dla dzieci, okulary ochronne do komputera, okulary przeciwsłoneczne – również korekcyjne przeciwsłoneczne. W swojej ofercie mamy również soczewki kontaktowe czy akcesoria optyczne. Śledzimy także wszelkie nowości i realizujemy zamówienia zgodnie z panującymi obecnie trendami. Pomożemy dobrać oprawki, w których z pewnością każdy będzie czuć się świetnie. Nasi klienci mogą oczekiwać fachowej pomocy, szybkiej realizacji złożonych zamówień, a także atrakcyjnych oraz przystępnych cen.

BŻ: Idziemy z duchem czasu, jeżeli chodzi o technologię, ale mamy również najnowsze kolekcje opraw. Po prostu kochamy ubierać ludzi w dobre okulary.

Co wyróżnia wasz salon na tle innych?         

HŻ: Nasz salon jako jedyny w regionie wyposażony jest w wieżę VisioOffice 3 firmy Essilor. Jest to niezwykle inteligentna maszyna. W czasie krótszym niż 2 minuty określa osobisty kod oka, czyli zbiór różnych danych dotyczących behawioralnych zachowań, jak i osobistych cech oka, co pozwala osiągnąć wysoce spersonalizowaną parę okularów, która jest całkowicie dopasowana do sposobu widzenia klienta. W łatwy sposób można pomóc osobom z dużą wadą wzroku w powszechnym problemie z doborem nowej oprawy. Nasz gabinet wyposażony jest również w najnowszy unit okulistyczny firmy Essilor. Starodawne badanie na oprawie próbnej było niewygodne dla pacjenta, ciągła zmiana soczewek była uciążliwa i męcząca zarówna dla badającego  jak i osoby badanej. Posiadając nowoczesny foropter w gabinecie udaje nam się do minimum wykluczyć błędy podczas badania, dzięki temu, że urządzenie jest zawsze w jednej pozycji i odpowiedniej odległości od twarzy pacjenta.

BŻ: Istotne jest również to, że posiadamy aż dwa automaty szlifierskie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie wykonać na miejscu okulary już w ciągu doby. Dodatkowo, posiadamy dobrze wyposażony magazyn części do opraw okularowych. Naprawiamy uszkodzone zauszniki, wymieniamy flexy na nowe, klienci którzy zakupili u nas swoje oprawki mogą liczyć na wymianę uszkodzonych elementów na nowe, nawet kiedy okres gwarancji minął.

HŻ: Często w sezonie letnim osoby przebywające na wakacjach niszczą swoje okulary, jesteśmy w stanie przeszlifować soczewki z uszkodzonej oprawy do nowej, dzięki czemu mogą nadal cieszyć się komfortem posiadania okularów bez dużych kosztów z wykorzystaniem własnych soczewek przy niewielkich kosztach.

BŻ: Nasi klienci mogą oczekiwać fachowej pomocy, szybkiej realizacji złożonych zamówień, a także atrakcyjnych oraz przystępnych cen. A już teraz zapraszamy na Dzień Otwarty, który zaplanowaliśmy w Dzień Kobiet – zatem 8 marca. W ten dzień przy zamówieniu u nas okularów, zapewniamy darmowe profesjonalne badanie wzroku. Dodatkowo, mamy dla naszych klientów rabat 50% na soczewki okularowe. Nie zabraknie aromatycznej kawy i pysznego ciasta. Zapraszamy serdecznie!

 

OPINIE KLIENTÓW:

Obsługa na najwyższym poziomie. Bardzo duży wybór oprawek na każdą kieszeń. Fachowe i profesjonalne podejście do każdego klienta. Jestem bardzo zadowolony z usługi…

 

Bardzo miła obsługa. Profesjonalne podejście do klienta. Towar wysokiej jakości, przystępne ceny. To jest to co my klienci cenimy najbardziej i później wracamy…

 

Jestem niezwykle zadowolony z usług tego zakładu optycznego. Ich profesjonalizm, przyjazne podejście oraz szeroki wybór okularów i soczewek sprawiają, że zawsze wracam tam z uśmiechem na twarzy. Bardzo polecam to miejsce każdemu, kto potrzebuje opieki optycznej!

 

Komentarze