Pobił kierowcę i ukradł samochód – 36-letni Gruzin zatrzymany przez Straż Graniczną

Gruzina podejrzewanego o napaść i kradzież samochodu w Niemczech zatrzymali 25 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. Decyzją sądu 36-latek trafił do aresztu.

Strażnicy graniczni zatrzymali w Sławnie do kontroli drogowej osobowego mercedesa, którym kierował cudzoziemiec. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego legalny pobyt w Polsce. Funkcjonariusze ustalili jednak, że był to 36-letni obywatel Gruzji. W bazach danych sprawdzili także dane mercedesa prowadzonego przez Gruzina. Pojazd figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Cudzoziemiec tłumaczył, że samochód kupił w Niemczech za 5 tys. euro, jednak mundurowi nie dali wiary jego wyjaśnieniom i skontaktowali się z tamtejszą policją. Potwierdzono, że pojazd został skradziony w wyniku napaści przez zatrzymanego Gruzina, a poszkodowana osoba trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Na wniosek prokuratury 36-letni obywatel Gruzji został tymczasowo aresztowany. Wszczęto procedurę w celu wydania lub ekstradycji cudzoziemca.

Komentarze