Podążaj szlakiem kołobrzeskich Marianów

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta zaprasza mieszkańców i turystów do udziału w terenowej grze miejskiej „Kołobrzeskie Mariany – detektywi historii” –  w środę, 2 sierpnia.

Gra ma bawić i edukować oraz zaznajamiać uczestników z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi naszego miasta. W tej atrakcyjnej formie rozrywki, istotnym elementem jest przestrzeń miejska (zarówno śródmiejska jak i nadmorska), po której poruszają się uczestnicy. Motywem przewodnim są oczywiście rzeźby mew, czyli “kołobrzeskie Mariany”. Celem gry jest wspólna zabawa i przeżycie niezapomnianej przygody niezależnie od wieku. Gracze będą mogli poznać mniej znane atrakcje turystyczne Kołobrzegu. Zadania dopasowane są do tematyki gry oraz wieku uczestników. Gra odbywać będzie w każdą środę lipca i sierpnia (naprzemiennie – dwie trasy).

Zapisy do udziału w grze trwają w środy w godz. 15.00 – 16.00 na placu przed głównym wejściem do budynku Muzeum Oręża Polskiego przy ul. Emilii Gierczak 15.Gra rozpoczyna się o godzinie 16. Uczestnicy otrzymują materiały związane z grą i poruszają się zgodnie z trasą wyznaczoną na mapie. Zadania na trasie wyznaczają nasze “Mariany”. Są to najczęściej zadania sprawnościowe dostosowane do wieku uczestników. Zadania poprowadzą edukatorzy w charakterystycznych strojach, nawiązujących do historii miasta oraz obiektów znajdujących się na trasie. Edukatorzy krótko też opowiedzą o miejscu czy budynku, przy którym będą wykonywane zadania. Poruszając się po trasie, uczestnicy mogą zapoznać się z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi niektórych budynków oraz miejsc, które zostaną opisane i przekazane w pakiecie startowym.

Zakończenie gry przewidziano na godzinę 19. w Marinie Solnej. Tam też będzie można obejrzeć “Rybacką chatę” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w średniowiecznym monidle. Po podsumowaniu nastąpi wręczenie uczestnikom drobnych upominków.

 

Komentarze