Podziękowali za tegoroczne plony

Mszą świętą dziękczynną odprawioną przez proboszcza tutejszej parafii księdza Piotra Niedźwiadka rozpoczęły się gminne dożynki w Dygowie.  Po uroczystości barwny korowód z wieńcami dożynkowymi wyruszył na stadion sportowy.

 

Ceremoniał dożynkowy rozpoczęli starostowie dożynek Hanna Lesiak i Piotr Galek, którzy jak tradycja nakazuje, na ręce włodarza gminy Grzegorza Starczyka i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Leszczyńskiego przekazali wypieczony  z tegorocznych zbóż potężny bochen chleba, którym ci podzielili się z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi. Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursy i wspaniałą zabawę. Tradycyjnie już na murawie stadionu zorganizowano turniej rekreacyjny sołectw,  w którym udział wzięły sołectwa: Dygowo, Dębogard, Gąskowo, Miechęcino, Wrzosowo, Świelubie, Stramniczka, Skoczów i Piotrowice. Pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Stramniczka, drugie Piotrowice, trzecie Miechęcino. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Dygowo. Nie brakowało chętnych do udziału w konkurencji, która wymagała nie lada tężyzny fizycznej, czyli  cięcia drewna piłą ręczną na czas. Do tej w szranki stanął wójt i przewodniczący Rady Gminy. Ogromnym  zainteresowaniem cieszył się  konkurs kulinarny, polegający na lepieniu pierogów. Wzięły w nim udział członkinie  Koła Gospodyń Wiejskich: „Ale Babki”  z Wrzosowa, „Piotrowiczanki” z Piotrowic i KGW Stojkowo. Komisja konkursowa wybrana spośród uczestników dożynek przyznała  pierwsze miejsce „Ale Babkom”, drugie „Piotrowiczankom”, a trzecie gospodyniom ze Stojkowa. Ogromne emocje, jak każdego roku towarzyszyły konkursowi na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku wygrał wieniec przygotowany przez Dygowo, drugie miejsce zajął wieniec Piotrowic, a trzecie Dębogardu.

Za pomoc w przygotowaniu imprezy dożynkowej gmina Dygowo składa podziękowania dla   Banku Spółdzielczego w Białogardzie,  Nadleśnictwa Gościno, Wioletty Dymeckiej – radnej  Rady Powiatu w Kołobrzegu,  Koła Łowieckiego ŚWIT.

 

Fot. Marek Kawęcki

Komentarze