Policja ostrzega – oszuści pukają do drzwi

Kołobrzeska policja ostrzega przed złodziejami, którzy wypracowali sobie kolejną metodę oszukiwania osób starszych – podają się za pracowników administracji, najczęściej wodociągów, instalatorów bądź pracowników spółdzielni.
Mundurowi apelują – uważajcie na oszustów podających się za pracowników instytucji i administracji. Złodzieje wchodzą do mieszkań pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w mieszkaniu, wymiany pionów, wystąpienia awarii wodociągowej lub sprawdzenia jakości wody. Najczęściej są to dwie osoby, choć nie jest to regułą. W czasie, gdy jedna osoba prosi o pomoc przy dokonywanej czynności, druga przeszukuje mieszkanie i je okrada.
Pamiętajmy, że uprawnieni pracownicy do kontaktu z klientami np. Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu mają obowiązek mieć przy sobie legitymację służbową, która zawiera – numer, zdjęcie pracownika, imię i nazwisko, stanowisko pracy, pieczęć firmową, datę wydania legitymacji.
Jeśli nie jesteśmy przekonani co do zasadności wizyty pracownika, mamy prawo zażądać okazania legitymacji służbowej. Można również przed wpuszczeniem pracowników wykonać telefon do spółdzielni, bądź instytucji, z której przybyli i upewnić czy faktycznie zlecono im wizytę w naszym domu.
Fot. Policja

Komentarze