Policja przejęła kilogram narkotyków

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu doprowadzili do zatrzymania 32-letniego mężczyzny, który w wynajmowanym mieszkaniu posiadał blisko kilogram narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu nielegalnych substancji i zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt.
Funkcjonariusze pionu kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, udaremnili wprowadzenie narkotyków na czarny rynek. Z prowadzonej pracy operacyjnej i ich informacji wynikało, że mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego handluje środkami zabronionymi i przechowuje je w właśnie w wynajmowanym mieszkaniu. Policjanci przeszukali lokal i w jednym z pomieszczeń znaleźli foliowy worek wypełniony białym proszkiem. Po oględzinach substancji stało się jasne, że to prawie kilogram amfetaminy. Mundurowi skrupulatnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia i w łazience odnaleźli jeszcze 100 sztuk tabletek ecstazy.
Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu dotyczącego handlu środkami zabronionymi. Mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące, ale to dopiero początek jego kłopotów. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze