Policja zatrzymała trzech poszukiwanych mężczyzn

Kołobrzeska policja w ciągu minionej doby zatrzymała trzech poszukiwanych mężczyzn. Rekordzista poszukiwany był listem gończym do odbycia kary prawie półtora roku więzienia za naruszenie zakazu sądowego.
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kołobrzegu podczas wczorajszego patrolu popisali się dużą skutecznością w zatrzymywaniu osób poszukiwanych. Pierwszą z nich okazał się mężczyzna, którego poszukiwała prokuratura celem ustalenia miejsca pobytu. Drugi z mężczyzn był poszukiwany w związku z wydanym nakazem doprowadzenia i zatrzymania. Był to 40-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Mężczyzna uchylał się od obowiązku odpracowania określonej liczby godzin na cele społeczne. Na podstawie nakazu wydanego przez sąd zatrzymany odbędzie karę zastępczą w wymiarze 212 dni pozbawienia wolności. Najwięcej na sumieniu miał trzeci zatrzymany, czyli 44-latek za którym sąd wydał list gończy. Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnieniem przestępstwa z art.244 KK, czyli kierowaniem pojazdem pomimo zakazu. Wcześniej mężczyźnie odebrano uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz 40-latek spędzi w więzieniu prawie 1,5 roku.
Zatrzymani do odbycia kary zostali już przewiezieni do jednostek penitencjarnych w których będą odsiadywać zasądzone wyroki.

Komentarze