Policja zlikwidowała plantację marihuany [wideo]

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy zatrzymali 40-latka, który prowadził w piwnicy plantację marihuany.
Kryminalni po przeszukaniu pomieszczeń należących do mężczyzny zabezpieczyli 10 krzewów konopi oraz susz w postaci marihuany o łącznej wadze 59,24 g.
Mężczyzna w pomieszczeniu piwnicznym samodzielnie przygotował specjalne namioty termoizolacyjne i tym samym stworzył roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia, tj. wentylatory, zraszacze i odczynniki służące do uprawy konopi. Pilnował, aby w pomieszczeniu była odpowiednia temperatura i nawilżenie. Kryminalni zabezpieczyli wszystkie nielegalne przedmioty oraz narkotyki.
40-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące uprawy konopi oraz posiadania narkotyków. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.
W piątek kryminalni zatrzymali także 20-latka, który posiadał przy sobie i w miejscu zamieszkania susz roślinny w postaci marihuany o łącznej wadze 45,77 g oraz 21-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał inne substancje psychoaktywne o łącznej wadze 30,71 g. W sobotę funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zatrzymali cztery osoby, które wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadały środki odurzające w postaci amfetaminy 0,58 g, oraz susz roślinny w postaci marihuany w ilościach 0,2 g, 3,99g, 0,15g.

Wideo: Materiały Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu

Komentarze