Polski Ład: wielomilionowe inwestycje w Kołobrzegu i okolicach

Ponad miliard na strategiczne inwestycje w województwie zachodniopomorskim. Do samorządów województwa zachodniopomorskiego na strategiczne inwestycje trafi dokładnie 1 041 695 766 zł.

Najważniejsza informacja dla mieszkańców Kołobrzegu jest taka, że na liście dofinansowanych samorządów znalazło się nasze miasto, które złożyło do programu dwa wnioski. Chodzi o przebudowę ulicy Zdrojowej i budowę strzelnicy MOSiR. Na pierwszą inwestycję miasto otrzyma 13,2 mln, a na drugą ponad 2,5 mln.

Pieniądze z Polskiego Ładu popłyną również do innych gmin oraz do powiatu kołobrzeskiego. Gmina Kołobrzeg otrzyma  6 mln 717 tys. zł  na ulicę Kasztanową i drogę gminną: ul. Topolową prowadzącą do Centrum Handlowego „Karuzela”. Gmina Siemyśl otrzyma 10 mln 200 tys. zł  na budynek szkoły w Charzynie. Szkoła zyska nowy  budynek sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, salami lekcyjnymi i przedszkolnymi. Z kolei w Ustroniu Morskim zostanie przebudowany amfiteatr, a kwota dofinansowania wyniesie 4,5 mln zł. Gmina Dygowo za  4, 46 mln zł ma przebudować sieć wodociągowo-kanalizacyjną, a 2,85 mln zł system selektywnej zbiórki odpadów.  W Gościnie przebudowane zostaną ul. Torowa i Mickiewicza, a na ten cel z programu trafi 4,75 mln zł. Gmina Rymań otrzyma 9,5 mln zł na drogi. Powiat kołobrzeski za  4,75 mln zł ma wykonać ulicę Główną w Dygowie i Lipową w Gościnie.

Komentarze