Ponad 54 mln zł wypłaconego 300+

W Zachodniopomorskiem ZUS wypłacił świadczenia 300+ z programu “Dobry Start” na kwotę 54,4 mln złotych. W kraju kwota przekazanego dofinansowania do wyprawki szkolnej na okres świadczeniowy 2023/2024 przekroczyła 1,3 mld złotych.

W Szczecinie na konta rodziców trafiło niemal 12,3 mln zł, a w Koszalinie prawie 3,6 mln złotych.

W województwie zachodniopomorskim do tej pory rodzice złożyli przeszło 136 tys. wniosków o 300+. Termin na ubieganie się o dofinansowanie do wyprawki szkolnej mija 30 listopada 2023 roku.

Program “Dobry start” to 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, które się uczy. Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wyposażenia, które jest niezbędne do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek jest tylko elektroniczny. Wysłać go można przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Komentarze