Popił, ukradł pięć telefonów – szybko wpadł

Na łatwy zarobek liczył 44-latek, który wyniósł ze stoiska GSM telefony komórkowe. Złodziej został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zdarzeniu, na klatce schodowej w centrum Kołobrzegu.
Mężczyzna pojawił się w jednej z kołobrzeskich galerii. Początkowo rozglądał się po stoisku, sprawdzając, czy nikt go nie obserwuje. W pewnym momencie pokonał zabezpieczenie i wyciągnął 5 telefonów komórkowych, po czym szybko opuścił budynek. Złodziej został nagrany na monitoringu, który obejrzeli policjanci komórki patrolowej.
Znając rysopis sprawcy mundurowi kilkadziesiąt minut po zdarzeniu, odnaleźli sprawcę kradzieży na jednej z klatek schodowych w centrum miasta. Policjanci w trakcie przeszukania mężczyzny znaleźli skradzione telefony. Wynik z alkotestu wskazał u niego ponad dwa promile. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze