Poranne Koncerty Kameralne

W weekend 23-24 lipca zapraszamy melomanów i wszystkich spragnionych spokojnej muzyki kameralnej i standardów muzyki światowej na dwa koncerty, wykonywane wśród zieleni Parku Koncertów Porannych w bezpośrednim sąsiedztwie Bindaża Grabowego.

W sobotę, 23 lipca o godz. 11.00 zgodnie z planem wystąpi KOŁOBRZESKA ZDROJOWA ORKIESTRA KAMERALNA w programie pt. “Koncert instrumentów dętych i perkusji”. Orkiestra powstała  w czerwcu 2019 r. Zespół składa się z muzyków występujących w składzie Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej. Skład kameralny występuje w barwach orkiestry zdrojowej nieodłącznie kojarzących się z miastem Kołobrzeg. W repertuarze zespołu znajdują się zaaranżowane przez Mariana Ratza (puzonista)  kompozycje stanowiące największe hity polskiej i światowej muzyki instrumentalnej. Utwory są łatwo rozpoznawalne  przez polskich i zagranicznych słuchaczy. W wykonaniu Kameralnej Orkiestry Zdrojowej usłyszeć można również utwory solowe na klarnet czy marimbę przy akompaniamencie całego zespołu. Instrumentarium wykorzystywane podczas koncertu to tuba, puzony, trąbki, klarnet oraz perkusja – ksylofon.

W niedzielę, 24 lipca o godz. 10.30 wystąpi przełożony z deszczowej ubiegłej soboty KWARTET SMYCZKOWY  „VIVA LA MUSICA” w programie – „Niezapominane filmy, niezapomniane przeboje”. Kwartet powstał w 2010 roku z inicjatywy muzyków – instrumentalistów na stałe związanych z Filharmonią Koszalińską. Repertuar kwartetu obejmuje utwory kompozytorów różnych epok, począwszy od baroku, aż do współczesnej muzyki rozrywkowej. Słuchacz znajdzie w nim zarówno utwory o łatwo rozpoznawalnych tematach muzycznych – melodie z filmów, musicali, operetek, słynne tanga, walce i aranżacje piosenek – jak i poważną klasyczną muzykę. Liderem zespołu jest Adam Vogelsinger muzyk, kompozytor i aranżer, związany z  Filharmonią im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie ale także z wieloma innymi projektami muzycznymi, m.in. kierownik muzyczny zespołu „The Longum Mare Ensamble” ze znaną sopranistką niemiecką Wiltrud Weber. Muzyk jest również członkiem orkiestry Wiener Kammerorchester.

Wstęp wolny.

Komentarze