Postępy prac przy budowie łącznika z S6 [ZDJĘCIA]

Brakujący odcinek DK 11 ma połączyć ekspresową drogę S6 z miastem. Liczący 1500 metrów odcinek drogi krajowej nr 11 powstaje przy węźle Kołobrzeg-Wschód.

Postępy widoczne są gołym okiem, ale postanowiliśmy dopytać w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o to, co dokładnie dzieje się na placu budowy. – Od węzła do ronda przy centrum handlowym wykonana jest już podbudowa z kruszywa, krawężniki. Tam te prace drogowe są najbardziej zaawansowane. Dalej na kolejnym fragmencie, na północ od ronda, przy centrum handlowym, prowadzone są jeszcze roboty związane z wymianą podłoża, one też są już mocno zaawansowane – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA. Mocno zaawansowane są również prace przy budowie wiaduktu nad wjazdem do Budzistowa. – Przyczółki tego wiaduktu są już zabetonowane. Kolejnym etapem będzie budowa ustroju nośnego, czyli montaż belek. To będzie wykonywane w czerwcu i lipcu. W rejonie wiaduktu wykonywane są też roboty związane z budową nasypu, najazdu na wiadukt. Prace są zaawansowane w około 40 procentach, więc będą kontynuowane przez najbliższe miesiące.

Jak usłyszeliśmy w GDDKiA w czasie sezonu letniego nie są planowane żadne większe utrudnienia w ruchu związane z budową drogi.

Cała inwestycja będzie gotowa w kwietniu przyszłego roku. Jej koszt to 89 mln zł.

Komentarze