Powalczą we Wrocławiu

Na drugi mecz wyjazdowy w tym roku koszykarze Energa Kotwicy wyruszą do Wrocławia, by zmierzyć się z miejscowym WKK.

Będzie to niezwykle trudny mecz. Kotwica w tym sezonie jeszcze na wyjeździe nie wygrała, a wrocławianie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Nie oznacza to jednak, że nie można ich zaskoczyć. W ostatniej kolejce niespodziewanie musieli uznać wyższość Dzików Warszawa. W pierwszym meczu tych drużyn w hali Milenium górą było WKK 73-80, chociaż sprawa końcowego wyniku była otwarta do samego końca dla obu drużyn. Od tego czasu zaszło kilka zmian w naszej drużynie i ławce trenerskiej.

Tak jak w poprzednim sezonie liderami WKK są Piotr Niedźwiedzki były zawodnik ekstraklasowej Kotwicy, Tomasz Prostak, Michał Jędrzejewski oraz Jakub Koelner. Wrocławianie są obecnie czwartą ofensywą ligi ze średnią zdobywanych na mecz blisko 86 punktów, tracąc niespełna 80 punktów. Zajmują również trzecie miejsce w lidze pod względem skuteczności rzutów z dystansu ze średnią 36,6% na mecz.

Mecz rozpocznie się w sobotę 16 stycznia o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl.

Fot. Karol Skiba

Komentarze