Powrót do Pekinu – zobacz to na zdjęciach

Zakończone 20 lutego igrzyska były olbrzymim wyzwaniem organizacyjnym i najbardziej skomplikowaną imprezą pod kątem reżimu sanitarno-epidemiologicznego w historii. Czy organizatorom udało się przeprowadzić zawody na dotychczasowym poziomie? Jakie emocje towarzyszyły biało-czerwonym na olimpijskich arenach?

Na te i inne pytania będzie można w części uzyskać odpowiedź podczas wystawy fotograficznej „Powrót do Pekinu”. W dniach od 4 do 30 listopada będzie ona dostępna w kompleksie Milenium przy ul Łopuskiego 38 (galeria na piętrze).

Każda z fotografii odsłania unikalną historię, które razem składają się w opowieść o azjatyckich igrzyskach – dodają organizatorzy. Wystawa zawiera 38 wielkoformatowych zdjęć, przedstawiających historię startów biało-czerwonych  w Pekinie oraz mistrzowskie kadry sportowe najciekawszych momentów igrzysk.

Autorami zdjęć jest szóstka polskich fotoreporterów: Aleksandrą Szmigiel/Reuters, Grzegorz Momot/PAP, Tomasz Markowski/Przegląd Sportowy, Andrzej Banaś/Polska Press, Robert Hajduk/PKOl i Szymon Sikora/PKOl.

Uroczysty wernisaż wystawy zaplanowano na 4 listopada na godz. 12.00. Gościem specjalnym podczas otwarcia wystawy będzie jeden z autorów zdjęć – Szymon Sikora. Wstęp wolny.

Komentarze