Poznaliśmy nominacje w konkursie Najlepsze Kołobrzeskie

Kategoria główna – PRODUKTY I USŁUGI:

 1. Pufa design.
  Pufa Design, to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Sklep internetowy i kołobrzeski showroom Pufa Design słynie z oświetlenia, mebli i dodatków do wnętrz ponad 80 europejskich (głównie skandynawskich) i polskich marek. Na rynku jesteśmy od 2010 roku, co czyni nas jednym z najstarszych sklepów z designem w Polsce. Wkładamy ogromny wysiłek w selekcję najlepszego designu. Każdego roku robimy przegląd trendów na najważniejszych targach wnętrzarskich. Uczestniczymy także w konferencjach z naszymi markami. Każdy produkt oglądamy dwa razy, zanim trafi do naszego sklepu. Wybieramy do sprzedaży produkty najciekawsze – modne, znakomicie zaprojektowane, jakościowe, czyli starannie wykonane z bezpiecznych materiałów, bardzo często wyprodukowane odpowiedzialnie.

 

 1. Ronka.
  RONKA to polska marka modowa tworzona w duchu SLOW FASHION.
  Ubrania RONKI to jednocześnie rzeczy znajome i zaskakujące, niebanalne połączenie sportowego looku i klasyki, tkanin i wzorów. Materiały, które zapewniają komfort i pewność siebie.
  Każda RONKA wyposażona w wyhaftowanego druha, doda skrzydeł swojej właścicielce w codziennym biegu.
 2. Studio Kreatywnej Nauki.
  Firma zajmująca się edukacją online z matematyki i chemii, stawiająca na innowacyjne metody nauki, umożliwiając uczniom osiągnięcie wysokich wyników z egzaminów, w tym z matury. Zajęcia odbywają się w środowisku zdalnym oraz multimedialnym, a dzięki edukacyjnej grupie uczniowie mają stały kontakt z nauczycielem, zapewniającym nowatorskie podejście.
 3. Top Wina Świata.
  JESTEŚMY RODZINNĄ FIRMĄ Z 20 LETNIĄ TRADYCJĄ.

Top Wina Świata jest firmą rodzinną, która istnieje od 1999 r. Założył ją Andrzej Bielankiewicz, który swoją pasję do wina przerodził w biznes, umiejętnie przy tym uzupełniając lukę, jaka powstała na rynku w zakresie sprzedaży tego trunku.

Obecnie firmą zarządza Piotr Bielankiewicz (syn założyciela) będący kontynuatorem i następcą Ojca, oraz współtwórcą nowych produktów lokalnych Top Wina Świata

 1. Gorzałki Kołobrzeskiej i Grzańca Kołobrzeskiego. Firma zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną. Obsługuje sektor HoReCa oraz klienta biznesowego. Posiada również ofertę okolicznościową do klienta indywidualnego. W 2006 r. w firmie został wdrożony System Zarządzania Jakości ISO 9001:2000, który jest gwarancją jej rzetelności jako partnera handlowego.

W celu realizacji wizji firmy jej kadra cyklicznie podnosi swoje kwalifikacje. Nabytą wiedzę i doświadczenie przekazuje nie tylko stałym partnerom biznesowym, ale także potencjalnym klientom, promując motto: “Nie chodzi o to, aby ludzie pili dużo wina, lecz żeby dużo ludzi piło wino.” Załogę tworzą osoby, których dewizą jest realizacja założeń misji i wizji Firmy. “Wino to zjawisko, które przyciąga ludzi. Otwierając butelkę, nigdy nie możemy być pewni, czy nas zaskoczy bogactwem aromatu, czy zawiedzie bezbarwną osobowością. To żywy twór, którego jakość zależy od wielu czynników, z których na kilka nie mamy żadnego wpływu. Ciągle ewoluuje w butelce, zmierzając ku doskonałości, by potem odejść w niebyt. Pijmy dobre wina, by nie przegapić najlepszego dla nich czasu.”

 

Kategoria główna – WYDARZENIA, INICJATYWY i MIEJSCA:

 

 1. Akademia Kulinarna Klimatex.
  Akademia Kulinarna KLIMATEX to nasza pasja do kuchni i miejsce, gdzie kulinarne inspiracje przenosimy na praktykę. Nasza akademia to nie tylko miejsce, to także atmosfera twórczej eksploracji smaków i zdrowego odżywiania.

Z naszą Akademią przekraczamy kulinarne granice, organizując różnorodne warsztaty kulinarne. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kucharzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z gotowaniem, u nas zawsze znajdziesz coś dla siebie. Organizujemy tematyczne warsztaty, które przenoszą naszych uczestników w kulinarne podróże do różnych zakątków świata. Każdy z naszych warsztatów to unikalna okazja do nauki i eksperymentowania z nowymi smakami.

Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć. Nasze warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a nasi uczestnicy docenili nasze podejście do kulinariów.

 1. Akademia Sportów MK Sailing.
  Planet Baltic Sup Race – jedyne regaty Stand Up Paddle w Polsce rozgrywane na otwartym morzu, regaty Stand Up Paddle z najdłuższą tradycją w Polsce, pierwsze polskie regaty Stand Up Paddle wpisane do SUP World Ranking, jedyne regaty Stand Up Paddle w Polsce z pulą nagród powyżej 35000 PLN. Nasze wartości to: pasja, profesjonalizm, lojalność, emocje, ambicja, jakość, społeczność, radość.
  Dla kogo jesteśmy: profesjonalni sportowcy, pasjonaci sportów wodnych, zaawansowani amatorzy.
 2. ColbergCoffee.
  ColbergCoffee to niekwestionowana oaza dla pasjonatów kawy, ciesząca się znakomitymi recenzjami od mieszkańców oraz Gości odwiedzających Kołobrzeg. Z zapałem przywracamy tradycje prażenia kawy w sercu naszego pięknego miasta. Nasza filozofia opiera się na wyjątkowej jakości. Korzystamy jedynie z najwyższej klasy kaw, prażonych za pomocą rzemieślniczej metody, co nadaje im niepowtarzalny smak i aromat. Nasza kawiarnia to miejsce, gdzie można zanurzyć się w niepowtarzalnej atmosferze starówki Kołobrzegu i rozkoszować się naszymi napojami kawowymi przygotowywanymi różnymi metodami. Ale to nie wszystko!

ColbergCoffee to także ceniony dostawca kawy dla licznych kawiarni, restauracji oraz biur w regionie. Jesteśmy także zaufanym dystrybutorem wyposażenia kawiarni, oferując ekspresy, młynki oraz pełen asortyment niezbędny do stworzenia doskonałego miejsca dla miłośników kawy. Nasza misja to nie tylko dostarczanie wyjątkowych kaw, ale także wspieranie naszych klientów w tworzeniu niezapomnianych doświadczeń kawowych dla swoich Gości.

 1. Biuro Literackie.
  Biuro Literackie jest niezależną instytucją od 1996 roku zajmującą się upowszechnianiem w kraju i za granicą polskiej literatury, jej twórców oraz książek. Propaguje czytelnictwo, inspiruje międzynarodowe kontakty, wymianę artystyczną, dialog międzykulturowy i przybliża dorobek literatury światowej. Wizytówką Biura jest organizowany od 1996 roku festiwal, najstarsze tego typu wydarzenie w Polsce, które od 2022 roku odbywa się w Kołobrzegu jako TransPort Literacki. Każdego roku nakładem wydawnictwa ukazuje się około trzydzieści pozycji, prezentujących panoramę polskiej i światowej literatury – od klasyków, przez wybitnych twórców współczesnych po obiecujących debiutantów. Książki doceniane przez czytelników i krytyków zdobyły już ponad dwieście najważniejszych nagród i wyróżnień, w tym: trzykrotnie Nagrodę Nike, czterokrotnie Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej, pięciokrotnie Nagrodę Literacką Gdynia, trzynastokrotnie Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius. Za swoją działalność nagradzane było także samo wydawnictwo, ostatnio „Różą Kłodzką” przyznaną przez lokalne samorządy „za działania na rzecz promocji Ziemi Kłodzkiej”. Kołobrzeg jest główną siedzibą Biura  Literackiego już od siedmiu lat, ale od ponad dwudziestu lat wydawnictwo realizuje tutaj różnego rodzaju projekty. Te najbardziej znane to finał „Połowu. Poetyckich debiutów”, który odbywał się w Kołobrzegu w latach 2006–2010 oraz „Wakacje z kulturą” (2014–2019). Od wielu lat Biuro Literackie angażuje się w integrację europejskich środowisk literackich, inicjując i organizując wydarzenia z udziałem przedstawicieli blisko 200 międzynarodowych instytucji. Swoje imprezy kołobrzeska instytucja realizowała już m.in. w Barcelonie, Berlinie, Brnie, Edynburgu, Hajdarabadzie, Kalkucie, Kopenhadze, Moskwie, New Delhi, Niżnym Nowogrodzie, Oslo, Pilznie, Pradze, Rydze, Taborze, Tallinie, Tartu i Wilnie. W 2016 roku Biuro Literackie było gospodarzem Europejskiego Forum Literackiego. Istotnym elementem wizerunkowym instytucji są realizowane od końcówki lat 90. projekty edukacyjne, programy literackie, działania internetowe oraz konkursy. Biuro wyprodukowało także trzy programy telewizyjne: „Poezjem”, „Poeci”, „Nowe głosy z Europy” emitowane m.in. na antenie telewizji publicznej oraz film „Dorzecze Różewicza”. Liczba osób współpracujących w każdym roku z Biurem, przekracza pół tysiąca. Założycielem instytucji oraz jej właścicielem jest Artur Burszta. Dyrektorką organizacyjną festiwalu jest kołobrzeżanka Aleksandra Olszewska.

 

Kategoria specjalna – IKONY SUKCESU:

 

 1. Coffeedesk, All Good SA.
  Coffeedesk to kawa, ludzie i relacje. Napełniamy kubki dobrą kawą poprzez sklep internetowy, hurtownię online dla klientów biznesowych oraz rozwijającą się sieć butikowych kawiarni. Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości kawy do szerokiego grona odbiorców i sprawianie, aby świat kawy każdego dnia stawał się lepszym miejscem.
 2. Jantar Wody Mineralne.
  Woda JANTAR – Kołobrzeski Skarb Natury, to 100% naturalna, podziemna, średniozmineralizowana woda reliktowa o doskonałych właściwościach. Naturalnie czysta o unikatowym składzie mineralnym. Czerpana jest z artezyjskiego źródła nr 39 “Jantar” w sercu nadbałtyckiego uzdrowiska Kołobrzeg przy ulicy Żurawiej 24 przez Jantar Wody Mineralne Sp. z o.o. od 1996/2005 roku. Celem naszej firmy jest ochrona czystości i naturalnych właściwości wody. Zapewnienie jakości jest najważniejsza na każdym etapie produkcji. Kontrolujemy cały cykl  życia produktu z zachowaniem najwyższych standardów przy bezpiecznym czerpaniu i butelkowaniu, po przez składowanie w odpowiednich warunkach aż po dystrybucję. Posiadamy Certyfikat ISO 22000:2005 wydany przez PCA w zakresie: Produkcja wody źródlanej średniozmineralizowanej. Na terenie należącym do Jantar Wody Mineralne Sp. z o.o. znajduje się: budynek biurowo-produkcyjny, budynek produkcyjny, magazyn oraz plac manewrowy. Posiadamy 2 linie produkcyjne. 1 linia dedykowana jest produkcji szklanych butelek i 2 do produkcji butelek typu PET.

 

Komentarze