Prace na stadionie mogą kosztować łącznie 7 milionów złotych

Stadion im. Sebastiana Karpiniuka zyska podgrzewaną murawę. W czasie posiedzenia miejskiej komisji sportu mogliśmy dowiedzieć się, ile będzie kosztowała cała inwestycja i kiedy zostanie zrealizowana.

Okazuje się, że nowa trawa może pojawić się już w sierpniu. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć 24 lipca, to wykonawca tuż po pucharowym meczu Kotwicy ma zdjąć dotychczasową murawę, zainstalować system podgrzewania, odwodnienia i nawodnienia, a następnie wyłożyć nową nawierzchnię hybrydową. Jak zaznaczał naczelnik wydziału inwestycji Janusz Strucki, dobry wykonawca poradzi sobie z tym zadaniem w ciągu miesiąca. Te prace mają kosztować około 5 milionów złotych, a miasto stara się o pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Wymiana nawierzchni i montaż systemu podgrzewania murawy to tylko jeden z etapów inwestycji. Drugim jest podłączenie stadionu do miejskiego systemu ciepłowniczego. Tu konieczne będzie pociągnięcie 350 metrów ciepłociągu aż od mostu na Kanale Drzewnym. Te prace będą kosztowały kolejny milion złotych i mają zostać przeprowadzone w 2024 roku. Pod kątem ewentualnej pierwszej ligi konieczna będzie również modernizacja obiektu pod kątem elektrycznym. To ma kosztować kolejny milion.

fot. Jakub Dziędziura

Komentarze