Problemy z zasięgiem telefonu? Sprawdzamy, co dalej z masztem w centrum

Mieszkańcy Kołobrzegu nadal odczuwają problemy z zasięgiem telefonów w centrum miasta.

Jest jednak szansa, że w końcu doczekają się poprawy i rozmowa telefoniczna w centrum nie oznaczać będzie ciągłego przerywania, bądź zrywania połączeń. Po tym jak w grudniu starosta Tomasz Tamborski podpisał umowę na postawienie masztu telekomunikacyjnego na dachu budynku starostwa kolejny krok należał już do operatora zainteresowanego taką inwestycją.

Sprawdziliśmy, co działo się w tej kwestii w ostatnich tygodniach. Jak usłyszeliśmy w starostwie, inwestor był zobowiązany do przedłożenia warunków technicznych gestora sieci elektroenergetycznej na przyłączenie projektowanej stacji bazowej do tej sieci, przedłożenia ekspertyzy technicznej uwzględniającej rozkład obciążeń dachu budynku oraz przedłożenia mapy zasadniczej. Wszystko to zostało dostarczone. Decyzja środowiskowa nie była tu wymagana.

Obecnie wysłane zostało zawiadomienie o wszczęciu postępowania. Strony w terminie 7 dni po jego otrzymaniu, mają czas na wniesienie ewentualnych uwag. Po tym terminie będzie wydane pozwolenie na budowę.

Wszystko wskazuje więc na to, że procedury urzędowe zmierzają do końca, a inwestor będzie mógł przystąpić wkrótce do realizacji tego zadania i tym samym zakończyć telekomunikacyjny koszmar w centrum.

 

Komentarze